Blue Screen przy instalacji Windows 2003 Server

1

Witam,

wraz ze swoim chłopakiem chcemy założyć serwer ale podczas instalacji Windows 2003 pokazuje się blue screen. Zamieszczam go w załączniku. Sprawdziliśmy kod błędu STOP i okazuje się że prawdopodobnie jest problem z dostępem do dysku twardego. Więc oczywiście sprawdziliśmy BIOS ale nie znaleźliśmy żadnej blokady dysku ani nic z tych rzeczy. Co może być powodem? Czy powodem może być to że ten system instalowany jest na laptopie (tzn czy może być laptop czy musi być sprzęt stricte (bhhh nie cierpie brzmienia tego słowa) serwerowy)? Obecnie na laptopie jest system Windows 7 Home.

Pozdrawiam!

3

Po prostu zainstalujcie Linuxa i będzie po problemie ;> http://www.ubuntu.com/download/server

0

A inny system da się na tym kompie zainstalować?

0

Przejedz moze jakims HDTune dysk i zobacz czy jest 'zdrowy'.

Jeżeli podczas instalowania systemu Windows XP pojawi się którykolwiek z komunikatów o błędach wymienionych w tym artykule, należy zaktualizować system BIOS komputera, uzyskać sterowniki kontrolera dysku twardego (od producenta komputera, płyty głównej lub kontrolera dysku twardego) dla systemu Windows XP lub wykonać obie te czynności. Aby uzyskać informacje o sposobie aktualizowania systemu BIOS komputera lub pobierania sterowników dla systemu Windows XP, skontaktuj się producentem komputera. Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat dostępności sterowników, zobacz sekcję Problemy ze sterownikami urządzeń w tym artykule.

<ot> omg, same edity :)</ot>

Z tego co pamietam to wlasnie xp mial problem ze sterownikami do dyskow i to moze byc problemem. Prawdopodobnie Windows Server 2008 bez problemu by ruszyl, wiec jesli masz dostep do nowszej wersji to polecam skorzystac.

0

Ja bym polecił przetestować programem mhdd. Tutaj masz tutka http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html jeżeli są bad sektory no to dysk nie nadaje sie do dalszego używania.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1