Pytanie odnośnie Worda

0

Tak więc, jeśli na komputerze X który uruchomiony jest na profilu Administrator, gdzie w chwili obecnej edytowany jest dany plik tekstowy, dajmy na to w Wordzie, to czy na komputerze Y w tej samej sieci(?) można również zalogować się na profil Administratora i w tym samym pliku tekstowym wprowadzać zmiany?

Dam prosty przykład.
Biuro - wszystkie komputery podłączone są pod jeden główny komputer, nie wiem jak to nazwać, sieć(?), na którym pracuję szef. Ja pracuję na jednym ze stanowisk ale na profilu moim, a szef na Administratorze i w tej chwili wprowadza zmiany w pliku tekstowym w Wordzie, to czy ja mogę się też zalogować na Administratora i również zmieniać dane w tym samym pliku?

Wiem że trochę, może nieinteligentne pytanie, ale po prostu jestem zielony a chciałbym tą sprawę rozwiązać jak najszybciej.

0

Word spyta Cię, czy chcesz otworzyć plik tylko do odczytu, czy chcesz utworzyć lokalną kopię i scalić zmiany później, albo czy chcesz być powiadomiony, gdy oryginał będzie dostępny. Nie możesz edytować tego samego pliku jednocześnie z dwóch komputerów.

0

A można w ogóle zalogować się na profil Administratora, gdy wcześniej już się ktoś na niego zalogował na innym komputerze, ale w tej samej sieci?

0

Jeśli to Administrator lokalny, to tak. Ale pewno nie o to pytasz.

0

No pewnie tak, mam problem z nazwaniem tego. :/

Nie chodzi mi o sieć internetową, po prostu o połączenie między komputerami, takie jak można spotykać w szkołach ze są komputery uczniów i jeden nauczyciela który zawsze loguję się jako Administrator.

0

jeśli dobrze rozumiem to chodzi o to że chcesz jednocześnie edytować jeden plik na 2 komputerach ?
jak tak to może jakieś vnc zainstalować wystarczy?

0
PoziomeQ napisał(a)

jeśli dobrze rozumiem to chodzi o to że chcesz jednocześnie edytować jeden plik na 2 komputerach ?

No tak, i do tego na jednym profilu - administratora.

0

Bo się gubię - jeśli to plik Worda, to nie będziesz mógł, bo Word na to nie pozwala.
Kogo nazywasz Administratorem? Administrator lokalny to konto Administratora na każdym komputerze, każdy jest niezależny. To zwykła sieć czy domenowa?

0

Jak włączam komputer, mam do wyboru, profil użytkownik i administrator. I o to mi właśnie chodzi.

0

O ile dobrze kojarzę, to w Windows nie może być zalogowany ten sam użytkownik kilka razy. Lokalnie tego nie się nie da zrobić, zdalnie (przez zdalny pulpit) też nie, bo po połączeniu przez pulpit zdalny użytkownikowi lokalnemu zostanie zablokowany ekran - gdy odblokuje, użytkownik zdalny zostanie rozłączony. Podobnie nie może być zalogowanych zdalnie kilku użytkowników, a niczego na kształt ssh nie ma (to nie Linux). Chyba że o czymś nie wiem, ale kiedyś tak było.

Możliwe, że w serwerowych Windowsach da się to inaczej skonfigurować, ale nie w desktopowych. Natomiast może być zalogowanych jednocześnie kilku administratorów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0