Windows upgrade

0

Witam.
Załóżmy, że mam Windows7 Home Premium w wersji językowej Angielskiej ponieważ laptop kupiony był w Anglii.
Czy po premierze Windows8 (Home Premium?) jest możliwość aby zakupić polską wersję systemu operacyjnego (upgrade 7->8) i zrobić upgrade z angielskiej wersji do polskiej czy muszę mieć wtedy też wersję angielską?

Proszę o odpowiedź.

0

Jak będzie premiera Windows 8, to wtedy będzie wiadomo.

0

Zadzwoń na linię MS, chętnie pomagają w takich przypadkach, ale pewnie powiedzą ci to co napisał Afish.
Ciężko powiedzieć coś o czymś czego nie ma. A win8 jeszcze nie ma. A Steve Ballmer konta na tym forum nie ma :P

0

W przypadku Visty -> 7 zmiana języka to nie jest oficjalnie wspierana ścieżka aktualizacji. Niewykonalna jest aktualizacja automatyczna.

Aczkolwiek, korzystając z nośnika 7 da się wykonać czystą instalację, należy jednak pamiętać, że niezbędne jest posiadanie licencji na wcześniejszą wersję systemu. Analogicznie, poprzez czystą instalację, można wykonać aktualizację z systemu Windows XP, z wersji 32-bitowej do 64-bitowej itp.

Można podejrzewać, że podobnie będzie w przypadku Windows 8.

Dodatkowa uwaga: wykonalne jest (aczkolwiek nie wiem jak ze zgodnością z licencją) zmienienie języka wyświetlania systemu Windows w edycjach innych niż Ultimate/Enterprise. Są odpowiednie aplikacje do tego. Secundo: wersja angielska jest lepsza od polskiej o tyle, że nie posiada błędów w tłumaczeniu ;-), a niektóre poprawki pojawiają się szybciej (choć w 7 weszliśmy do wave 1, więc chyba już to nie jest prawdą).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0