Używany laptop czy nowe netbook?

0

Cześć. Mój stary laptop uległ zniszczeniu a niestety nie posiadam zbyt dużych funduszy na nowy sprzęt. Zastanawiam się nad zakupem albo nowego netbooka albo używanego laptopa. Grał na nim nie będę ale będę coś tam kodził (PHP, czasami Java, na uczelni Visual Studio). Co Wy byście wybrali na moim miejscu z takim zapotrzebowaniem?

0

Netbooki mają raczej kiepskie ekrany, tzn strasznie słabe kąty. Wydajność to każdy wie, że jest kiepska. Ja bym wybrał stacjonarny :)

0

Też bym wybrał stacjonarny ale często na weekendy wracam do domu i zabieram ze sobą komputer a do pociągu czy autobusu nie będę za każdym razem zabierał stacjonarki ;)

0

Te parę godzin w pociągu czy autobusie nie wysiedzisz bez kompa? :P Ja będąc w domu (w odwiedziny, bo siedzę prawie cały czas w akademiku) i tak nic nie pokodzę.

0

Stacjonarka odpada, po prostu.

0

No to nhl.pl, allegro.pl itp Sam poszukaj jakiejś okazji, tzn używanego laptopa.

0

Netbooki mają raczej kiepskie ekrany, tzn strasznie słabe kąty.
kąty może nie aż tak złe (patrzy się przecież na wprost a nie z boku 45°), ale małe ekraniki i rozdzielczości rzędu 1024x600 to za mało w pionie. Stare laptopy z rozdzielczością 1024x768 są o niebo wygodniejsze, mimo że to niby tylko 168 linii więcej.

Stacjonarka odpada, po prostu.
Bierz coś większego od netbooka. W autobusie bez wytrzymasz, a raz na tydzień czy dwa laptopa w plecak zmieścisz.

0

Właśnie nie chodzi mi o patrzenie z boku. Samo pochylanie się nad ekranem czy też zmiana nachylenia ekranu powoduje ogromną różnicę w obrazie na moim MSI Wind U270.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0