Kopia zapasowa systemu Windows XP

0

Jak zrobic coś takiego (chodzi mi o nazwę programu, który taką operację umożliwi, najchętniej darmowego): w programie wskazuję dysk lub partycję, z której ma być utworzona kopia, kopia jest zapisywana na CD (ewentualnie do bootowalnego obrazu ISO), przywracanie jest możliwe nawet wtedy, gdy nie można uruchomić łyndołsa, wie ktoś coś?

0

Popatrz na: www.terabyteunlimited.com, Image For Dos.
Robisz obraz partycji systemowej na dysku lokalnym np D:.
Wersja 30 dniowa, ale aby przywrócić obraz partycji systemowej odpalsz kompa z dyskietki startowej z dosem, wczesniej zmieniając datę w bios na taką jak data utworzenia obrazu, odpalasz IMAGE.EXE i jazda...

0

CloneZilla, ale nie potrafi nagrać obrazu na CD sama (przynajmniej wersja której używałem), robisz obraz gdzieś indziej. Za darmo, startuje z CD/USB/sieci.

0

@Ktos: O CloneZilli czytałem w necie, nawet przystępna. Ale nigdzie nie znalałzem info, czy jest ona w stanie utworzyć bootowalny dysk? Bo z tego co czytałem, to rozumiem, że robię obraz dysku, wszystko fajnie, zapisuję go np na pendrivie, innej partycji, czy CD (np za pomocą Nero). Ale wtedy mogę system odzyskać jedynie, jak mam do niego dostęp - a ja chciałem zrobić taką hmm jakby ratunkową płytkę, że jak sie nie da Wina odpalić, to ją wrzucam, zgrywam, i mam działający i skonfigurowany system.

Jest to możliwe do zrobienia?

@zibicoder, @Rev : no ale mi bardzo zależy na darmowym oprogramowaniu. Nie chcę piratować

0

To słabo czytałeś. Można bez problemu utworzyć bootowalnego pena albo bootowalną płytę DVD. Uruchamiasz komputer z pena albo z płyty i przywracasz system z obrazu.

0

@othello: a masz gdzieś pod ręką jakąś stronę, na której jest opisane jak to zrobić? dzięki za info;)

0

A google zamknęli? Nie mam akurat pod ręką żadnej stronki, ale o ile pamiętam to wystarczyło wybrać opcję tworzenia bootowalnego obrazu live iso i dalej wszystko szło bez problemu. Potem tylko utworzony obraz trzeba nagrać na płytę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0