Scieżka domyślna

1

Mam taki problem. Zrobiłem patch, (C:\Program Files\Plik\Plik.exe) i chcę, aby ten plik miał jakąś ikonkę np (C:\Program Files\Plik\ikona.ico). Wszystko działa - ale na moim komputerze - w plik.exe w właściwościach\zmień ikonę pokazuje mi się ścieżka "C:\Program Files\Plik\ikona.ico" ale jeżeli spakuję pliki i rozpakuję gdzie indziej, to plik.exe traci ikonę. Próbowałem w "zmień ikonę" wpisać "\ikona.ico" lub ".\ikona.ico" i wiele innych tego typu - niestety pisze, że plik nie został znaleziony. Jest na to jakaś rada?

0

Umieść ikonę w zasobach aplikacji?

0

Ale powiedz jak to zrobić... To mi nic nie mówi.

0

Czym tego patcha zrobiłeś? Tam, gdzie go utworzyłeś powinna być opcja dodania ikony. Czy to jakaś specjalna aplikacja do tworzenia patchy czy zwykły kompilator/linker.

0

To chyba bez znaczenia bo wiem jak zrobić to instalatorem. Ja chcę wiedzieć, jak zrobić żeby ta aplikacja szukała najpierw pliku ("ikona.ico") w ścieżce domyślnej.

0

Zdaje się, że musiałbyś przepisać tę cześć explorer.exe, która za to odpowiada. No, ale wiesz przecież lepiej co ma znaczenie, a co nie.

0

Możesz mi wyjaśnić, jak to zrobić czy nie wyjaśnisz?

0

Szykuje się perełka, ale wracając...
Powiesz wreszcie, w czym pisałeś to, czy nie?

0

Create Install Free

1

EXPLORER WINDOWS (TO TEN PROGRAM, KTÓRY ODPOWIADA ZA OKIENKA FOLDERÓW) WYŚWIETLA IKONĘ PLIKU EXE NA PODSTAWIE JEJ ZASOBÓW. ŻEBY ZMIENIĆ TO ZACHOWANIE, MUSIAŁBYŚ PRZEROBIĆ WINDOWS. NIE POTRAFISZ TEGO ZROBIĆ, TO ZŁA OPCJA, DAJ SOBIE SPOKÓJ.

DODAWANIE IKONY DO APLIKACJI TO KWESTIA DODANIA JEJ DO ZASOBÓW APLIKACJI. MOŻESZ TO ZROBIĆ W ŚRODOWISKU, W KTÓRYM TWORZYSZ APLIKACJĘ ALBO ŚCIĄGNĄĆ PIEPRZONY RESHACKER I JĄ PODMIENIĆ W ISTNIEJĄCYM JUŻ PLIKU EXE.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0