Prędkość neta + router

0

Czołem.
Wczoraj założyłem osiedlowego neta 6Mbit i maniakalnie zacząłem sprawdzać prędkość jego w różnych testach np. na www.dsl.cz lub na http://www.speedtest.pl/.
Na czeskiej stronie podaje mi średnio 400-700kbit/s a na tej drugiej średnio 1,5Mbit/s jednak co zauważyłem, w ogóle nie odczuwam fizycznie tego surfując po stronach czy ściągając bardzo duże pliki. Wyniki słabe, ale net działa szybko.

Pytanie 1:
Czy koniecznie trzeba sugerować się takimi wynikami testów, jeśli faktycznie net śmiga aż miło? Jedno wyklucza drugie rzekłbym.
Czy mam brać powyższe wyniki na powaznie?

Pytanie 2:
Zamierzam zakupić routerek DSL pod N-kę np. 150mbit i dziś do mojego osiedlowego sklepiku komputerowego mają przywieźć oto ten model:
http://www.komputronik.pl/index.php/search/pl/run/showProducts/1/hide_boxes/1//searchString/dGwtd3I3NDE=/category/1/

Miałem kiedyś TP-lika i nie narzekałem. Powyższy model ma rewelacyjne opinie i cena niska. U mnie w sklepie on kosztuje 129zł, ale kupując przez neta taniej, finalnie wychodzimy na tą samą lub zliżoną cenę.

Co o nim sądzicie?
Prosiłbym o odpowiedzi na oba pytania. Dziękuję.

0

Przeczytaj umowę. Masz tam DO 6Mbps. Prawdopodobnie ŻADNEJ gwarancji na prędkość minimalną. Możliwe, że nigdy nie zobaczysz tych 6Mbit/s.

O routerze to nie wiem, to się nie wypowiadam.

0

Nie, nie, spoko, spoko. :) Chodzi o to, że kumpel pare klatek dalej też ma tą 6Mbit i mu w testach pokazuje zawsze powyżej 4.
Ja wiem, że nie osiągniemy tego, co mamy na umowie, chyba że w warunkach laboratoryjnych. Temat ten jest dla mnie całkowicie zrozumiały.
Rozumiem mieć rzeczywisty speed 4 lub nawet 3Mbity z umownych 6, ale nie 0,7Mbit. :)
Prawdopodobnie moja linia jest jeszcze przez switch zrobiona. :)
Pójdę popołudniu i się spytam o co chodzi.

0

@dzek69:
To żarty ?
Jak połączy się z localhost to zobaczy 6 Mbps, ba ! Nawet ping 0 ms będzie miał.

0

@Patryk27:
z localhostem to ja zobaczę jakieś 160MBit (zakładam, że pobieram plik z własnego dysku). Ale jak to się ma do tematu swoją drogą? Tylko zaśmiecasz..

@Seiko:
Da się osiągnąć to co na umowie (bez warunków laboratoryjnych), ale nie masz tego zagwarantowanego. W firmie mamy net 6/6 symetryk i dokładnie tak jest na ogół (a teraz - klik), w jednym miejscu, gdzie mieszkałem było 6Mbit/s downloadu i faktycznie tyle było (większość czasu). W domu mam 1Mbit, i jak cholerstwo działa 512kbps to padam na kolana i modlę się, żeby tak zostało.

0
Patryk27 napisał(a)

@dzek69:
To żarty ?
Jak połączy się z localhost to zobaczy 6 Mbps, ba ! Nawet ping 0 ms będzie miał.

To co napisałeś to jest dopiero "wtf"... Łącząc się sam ze sobą będzie miał tyle ile jego karta sieciowa da radę, a i nie wiem czy jakaś usługa tego nie przyspieszy. Tylko że z localhostem to się można połączyć nie posiadając dostępu do internetu...

0

Z localhostem? Przecież to operacje robione na tej samej stacji roboczej na której pracujemy chyba. :) Więc jakbym mógł tutaj nie uzyskać max speeda? :)

Problem w tym, dlaczego mam taki mały download? Teraz patrzę - 112kbit/s na umowne 6Mbit. :) Ograniczenia mi dali na pierwszy miesiąc? :)

Jak się podleczę to podejdę do providera.

0

Może sieć jest zapchana lub nierównomiernie rozłożone obciążenie, dlatego jeden ma 4 Mbps a drugi 112kbps...

0

OK to jutro załatwię tak że będzie wszystko równomiernie, bo nie po to płacę abym miał neta sprzed 10 lat, a przynajmniej testy.
Odziwo wszystko zapi**la, a testy mierne są.

0

W każdym razie, jeśli ściągasz pliki z prędkością koło 600 kb/s, to nie widzę powodów do obaw, testy też się mogą mylić...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1