Problem z drukarką - kupić nową czy naprawiać?

Odpowiedz Nowy wątek
2008-11-03 10:14
Moderator

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 2 dni temu

0

Hej,

Zapchały mi się kolorowe głowice w drukarce HP Business Inkjet 1000, ponieważ miała zbyt długi odpoczynek od drukowania w kolorze. Szczególnie zapchała się głowica M. Ponieważ software'owe odtykanie nie pomogło, za dobrymi radami znajomych, zostawiłem głowicę na kilka minut lekko zanurzoną (tzn. tylko spodem - dyszami) w miseczce wody wyłożonej nasiąkniętym papierowym ręcznikiem. Pomogło częściowo, więc w drugiej iteracji pozoastawiłem głowicę w ten sam sposób na całą noc, żeby się dysze odmoczyły, no i teraz głowica w ogóle nie jest wykrywana przez drukarkę :( Nie dość, że nie mogę przez to w kolorze drukować, to w czarnym też nie (co za bzdurny sterownik). Nie chce też wydrukować strony statusu. Co się mogło stać tej głowicy? Styków nie moczyłem, a przed umieszczeniem w drukarce pozwoliłem dyszom przeschnąć z wody...

Co można zrobić jeszcze innego niż kupić nowe głowice (109 zł każda)? Troche mało opłacalne chyba, bo za 400 zł widziałem, że można kupić nową, lepszą drukarkę od tej.

Dlatego zastanawiam się, czy nie sprawic sobie w związku z tym nowej, laserowej, która nie będzie mieć przypadłości zapychających się dysz, szczególnie, że rzadko drukuję w kolorze. Fakt, że nie za 400zł, a pewnie za 1500 zł, ale co tam, jak szaleć to szaleć :D. Co sądzicie o kolorowych drukarkach laserowych? Jakie są z nimi problemy, ile czasu żyją, jakie są koszty eksploatacji i czy jakość wydruków kolorowych jest dobra (w czarnym jest rewelacyjna)?

Pozostało 580 znaków

2008-11-03 14:56

Rejestracja: 15 lat temu

Ostatnio: 6 lat temu

0

Wywalić na śmietnik - nawet nie warto bylo sie brac za probe odetkania dysz.

Jakie są z nimi problemy, ile czasu żyją

Podobnie jak czarno-białe

jakie są koszty eksploatacji

Koszty eksploatacji sa znacznie wyzsze niz w czarno-bialych, a to z tego powodu, że kupujesz 4 tonery (CMYK) zamiast jednego. W dodatku sa one srednio o polowe drozsze od oryginalnego tonera do drukarki czarno-białej (czarny tez jest inny). Drukarka posiada przewaznie 4 bębny, po jednym na każdy toner. Raczej warto tylko wtedy, jezeli duzo drukujesz w kolorze.

czy jakość wydruków kolorowych jest dobra (w czarnym jest rewelacyjna)?

Moze nie rewelacyjna z powodu niskiej rozdzielczości. Toner jest inny (błyszczący) tak, że nawet na normalnym papierze jest efekt podobny do papieru fotograficznego z atramentówki albo jakby papier był błyszczący. Właśnie największą zaletą jest możliwość uzyskania w miarę dobrego obrazu na zwykłym papierze.
Wydruk zdjęcia wygląda podobnie jak w kalendarzu albo dużym plakacie, jest widoczna siateczka zależnie od rozdzieloczości, więc ogólnie do zdjęć się raczej to nie nadaje. Do plakatów - jak najbardziej.

Pozostało 580 znaków

2008-11-04 09:43
Moderator

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 2 dni temu

0

Hmm, chyba moja drukarka się przestraszyła, że kupię nową, i zaczęła wykrywać głowicę. Wrzuciłem ją wczoraj na długi cykl drukowania całych stron w czerwonym i wygląda na to, że się 99,9% dysz odetkało. Dzisiaj jeszcze zapuszczę drukowanie jakiś map, to się może przetka zupełnie.

Niemniej jestem nadal ciekaw, jak wyglądają zdjęcia z nowej laserówki. Znacie może jakiś sklep w Wawie, gdzie mogliby zademonstrować? W końcu jak się chce wydać te 1,5 kafla, to lepiej nie kupować kota w worku. Ciekawi też mnie jakość wydruku z taniej laserówki, takiej za 800 zł, np. HP CP1515.

Pozostało 580 znaków

2008-11-04 21:33

Rejestracja: 18 lat temu

Ostatnio: 11 miesięcy temu

0

obawiam się, że możesz nie znaleźć... jak szukałem dla kolegi laptopa pod windowsa xp, jakieś pięć sklepów po kolei (wrocław) proponowało nam kupowanie maszyn do skutku, aż na którejś wszystko będzie działać... bez możliwości przetestowania przed zakupem ani zwrotu jak będzie coś nie tak.


Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0