[linux] Konsolowy odtwarzacz mp3

0

Witam.
Posiadam kompa na którym chodzi na linux'ie slackware 11.0. Komp nie ma monitora, zarządzam nim przez ssh. Dzisiaj włożyłem mu karte dźwiękową i postanowiłem dodać mu jeszcze jedną funkcjonalność, mianowicie odtwarzacz mp3 :-) .
Podpięte głośniczki elegancko i teraz co dalej? Jest jakiś konsolowy odtwarzacz dźwięków który poradzi sobie z mp3, wav?
System zainstalowane ma KDE, dużo miejsca na dysku więc mnie troche podkusiło. Można jakoś zdalnie uruchomić KDE....jak ? chodzi mi o taki zdalny pulpit - nie będe raczej tego stosował, lecz lepiej wiedzieć więcej :d

0

benmp3, consolecandy, gamp, do wyboru do koloru.

0

Ok dzięki sprawdze.
Jeszcze mam pytanie, jak regulować głośność? Pewnie będzie można w tych programach, ale chodzi mi ogólnie w systemie. Wiem że można wpisywać wartosci gdzieś w /proc/asound/.... dalej nie wiem, sie naszukałem i kapa. Karta to jakiś reltek 97.

/proc/asound# cat version
Advanced Linux Sound Architecture Driver Version 1.0.9b.
Compiled on Jun  8 2005 for kernel 2.4.31

Tak sobie jeszcze pomyslałem.... mam jeszcze laptopa(na chacie wlan-54Mbps i lan-100Mbps) i wymysliłem aby przekierować głos z laptopa przez sieć do tego komputerka i aby tam głos się odtwarzał na tych "lepszych" głośnikach. Na laptopie mam suse11. Da sie coś takiego zrobić? Jak takie coś zrobić?
Z góry wielkie dzięki za pomoc [green]

0

tego nie wiem bo korzystam z gnome'a a na nim mam rhytmboxa, ale ostatni zaczałem uzywac banshee a tam po prostu pasek. Te playerki wziąłem z google, więc na twoje pytanie na pewno zna on tez odpowiedź.

0

MPD.
odpalasz MPD na komputerze, na którym jest muzyka i za pomocą masy różnorakich klientów (http://www.musicpd.org/clients.shtml) możesz go kontrolować - dźwięk będzie leciał z tego komputera na którym jest muzyka, więc zakładałoby to przerzucenie muzyki na komputer z suckiem. możesz też odpalić na siusiaku nfs i podmontować katalog z muzyką na sucku, wtedy pliki muzyczne będą leciały przez sieć, a mpd na sucku będzie je odtwarzał kontrolowany przez mpc na siusiaku.

edt:
albo jeszcze emms do emacsa - ale to wymaga mpg321/123

0

3 liczące się :)

mpg123
mpg321
mp3blast (albo mp3blaster) :)

0

A moc?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0