z pozoru proste pytanie - jakikolwiek ;). Niestety ja mam bardzo sprecyzowane wymagania co do takiego czytnika, więc ciężko mi taki znaleźć, w dodatku w przystępnej cenie :P. Proszę więc kogoś z Was, aby mi polecił jakiś konkretny model, albo coś na allegro. Oto treść mojej wiadomości, jaką wysyłałem sprzedawcom czytników, które wyglądały jakby miały spełniać wymagania (w sumie "az" 4 na calym allegro):

Witam, rozglądam się za czytnikiem kart - posiadam już jeden, więc wiem dokładnie, czego oczekuje od nowego. Proszę o podanie rzetelnych informacji - nie mam ochoty na reklamacje, czy jakiekolwiek nieprzyjemnosci - mam nadzieje, ze sprzedawany przez Pana produkt jest po prostu dobry.

  • czytnik musi obsługiwać karty SD (i wszystkie pochodne) i xD, przyda się też CF
  • czytnik musi być RZECZYWIŚCIE na interfejsie USB 2.0. Znam się na tym - to oczywiste, że każde urządzenie USB 1.1 jest kompatybilne z USB 2.0, jednak nie będzie osiągało odpowiednich prędkości. W związku z tym proszę o orientacyjną prędkość odczytu z karty SD (i proszę nie pisać 480Mbit, bo wiem, że zwykła karta nie osiągnie takiej prędkości)
  • czytnik musi być w obudowie 3.5", ewentualnie 5.25" (musi być montowany wewnątrz obudowy PC)

inne pytania:

  • jeżeli czytnik ma na panelu wyjście USB, to ile gniazd zajmuje na płycie głównej (1, czy 2, czyli czy posiada wbudowany HUB)
  • jaki wtyk ma czytnik (USB, czy do płyty)
  • czy wymaga on dodatkowych sterowników, czy działa na domyślnych sterownikach WinXP-sp2? Nie lubię dodatkowego, zbędnego oprogramowania (takiego, jakie wymaga mój dotychczasowy czytnik)