vim vs. Anjuta

0

mam do was takie pytanie:
czy vim posiada jakąś wyższość nad rozbudowanymi środowiskami - mam na myśli początki (konsola i te sprawy), czy moze lepiej po prostu robic w Anjucie i sie nie przejmować
prosze o odpowiedzi - nie wiem czy sie bawic w obsluge vim-a
z gory thx [browar]

0

Vim, a właściwie vi, o ile mi wiadomo, jest w każdej dystrybucji Unixa/Linuxa/QNX i w większości systemów zgodnych ze POSIX jako standard; czego o innych edytorach powiedzieć nie można. No i jak jesteś masochistą to ma dla ciebie jeszcze ciekawsze oblicze [diabel].

0

nie rozumiem czy to jest pozytywna opinia o vi czy nie
sorki ale nie jestem jeszcze wtajemniczony to nie kapuje takich odpowiedzi

0

jest tyle samo przeciwników co zwolenników vim'a więc ... :)
proponuję pokodzić np. przez tydzień w vimie...tydzień w anjuta...i wybrać to co bardziej przypadnie Ci do gustu ;)

pzdr.

0

Podsumowując: zaletą jest, że jak nauczysz się posługiwania i trafisz na system wspomnianej klasy, dasz radę, bo twój edytor (vim albo vi - to nie do końca to samo, ale to nie miejsce, by wyliczać różnice) na pewno tam będzie. Wadą za to jest brak jakiejkolwiek ergonomii - jakkolwiek pojmowanej.

0

Gdzie kończy się logika tam zaczyna się vi(m) ;P Parę miesięcy temu przerzuciłem się na vima i jestem z tej zmiany bardzo zadowolony. Co prawda obsługa vi jest na początku równie hm, 'pociągająca' co perspektywa pisania w kodzie maszynowym za pomocą 0 i 1 ale... Po pewnym czasie człowiek się do tego przyzwyczaja. Szybkość pracy wzrasta, wygoda również. Vim potrafi znacząco ułatwić życie, trzeba sobie tylko przez pewien czas je skomplikować ;) Jedyny mój problem /no, może nie problem, ale.../ to to iż vim jako edytor kodu jest przeznaczony przede wszystkim do C/C++, dla asma nie ma prawie żadnych ułatwień.

0
deus napisał(a)

dla asma nie ma prawie żadnych ułatwień.

Bez przesady. Pisałem w nim w najróżniejszych językach. Jak czegoś brakuje, to wystarczy dopisać sobie skrypcik :)

Co do ergonomii: ależ jest bardzo ergonomiczny... w sposób dosyć alternatywny :P

Powiem tak: vim nie jest dla każdego. Na początku było trudno. Ale ja nie wyobrażam sobie bez niego życia. Non stop coś w nim odkrywam. W nawyk już wchodzą mi niektóre kombinacje.

vi vi vi

0

Ja chyba jestem w grupie, która nie rozumie vima. Znam trochę skrótów, ale jeśli otworzę dłuższy kod to się po prostu gubię :(

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1