Wątek przeniesiony 2021-11-11 15:03 z Off-Topic przez cerrato.

Co się stało z Warsztat.GD?

1

Swego czasu funkcjonowała taka strona związana z gamedevem warsztat.gd na której ludzie chwalili się swoimi hobbystycznymi projektami. Wrzucało się screenshota ze swojego autorskiego silnika, a społeczność komentowała i lajkowała. Najciekawsze projekty lądowały na stronie głównej. Swego czasu byłem aktywnym członkiem, ostatnio mi się o tym przypomniało i chciałem wrócić powspominać, a tutaj okazuje się że strona nie działa. Co się stało? Czyżby kolejna społeczność pożarta przez Facebooka i Discorda?

3

Jak się zdaje, zmigrowali na https://www.gamedev.pl/, które to również potem zdechło i jest teraz martwą skamieliną w skałach osadowych Internetu. Winić należałoby nie tyle media społecznościowe co rozpowszechnienie się Unity, bo teraz pierwsza rada jaką dostaje każdy twórca jest "nie pisz silnika, pisz grę...!".

3

Były problemy techniczne. Chyba nasiliły się po migracji na inny serwer. Stary skrypt forum (PHP BB? SMF?) się sypał. Były błędy w działaniu serwisu.

Rozwój serwisu przystopował, gdy administratorom do codziennych zajęć doszły trudy dorosłego życia...
Była inicjatywa, żeby zrobić nową grupę odpowiedzialną za Warsztat i przez chwilę były podejmowane akcje mające na celu wskrzeszenie serwisu, ale to też się rozsypało...

Gamedev.pl chyba nie ma nic wspólnego ze starym Warsztatem, ale dla pewności przydałoby się spytać np. admina.
Ten link do forum gamedev.pl ze strony Warsztatu to chyba tylko przez uprzejmość.

3

Ja jeszcze pamiętam, że kiedyś był warsztat.pac.pl albo coś takiego.

Spearhead napisał(a):

Jak się zdaje, zmigrowali na https://www.gamedev.pl/, które to również potem zdechło i jest teraz martwą skamieliną w skałach osadowych Internetu. Winić należałoby nie tyle media społecznościowe co rozpowszechnienie się Unity

Widać nawet po niektórych wątkach w tych dziale. Już myślę, że jakieś ciekawe pytanie ogólne/na temat algorytmów/technik używanych w grach, a to tylko pytania o to, jak zrobić konkretną rzecz używając API z Unity (zresztą nawet ikonka działu to logo Unity... ).

1

@LukeJL: 4programmers przejęło rolę Warsztatu :]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0