Wątek przeniesiony 2017-09-27 20:13 z Java przez Patryk27.

Jaki fotel polecacie :) ?

0

Wiem, pytanie dziwne z dziwnych ale chce kupić dobry fotel do programowania ( spędzam przy programowaniu po 12h/dziennie) i moje plecy już tego nie wytrzymują. Trzeszczą jakbym miał z 70 lat i zaczyna mnie też wszytko boleć.

0
Fotel napisał(a):

Trzeszczą jakbym miał z 70 lat i zaczyna mnie też wszytko boleć.

A masz więcej czy mniej?

0

do 500 zł

4

Fotel wiele nie zmieni, a jak zmieni to na krótką metę. Trzeba się ruszać, wzmacniać mięśnie, mobilizować. Tak jak, ciało pracownika fizycznego potrzebuje odpoczynku, tak ciało osoby siedzącej 12h potrzebuje ruchu.

1

Fotel Ci nie pomoże, co najwyżej może zmniejszyć dyskomfort związany z przebywaniem w wymuszonej pozycji. Higiena pracy przede wszystkim. Właściwie ustawiony monitor - górna krawędź poniżej linii wzroku. Właściwe oświetlenie i mikroklimat w pomieszczeniu. Dodatkowo ruch (rozciąganie, pływanie).

0

Tak ja przedmówcy napisali - jak masz problemy z plecami (nawet jakbyś jeszcze nie miał) to polecam ćwiczyć:

  • na siłowni, najlepiej jakieś FBW oparte na ćwiczeniach wielostawowych na wolnych ciężarach + planki by równomiernie wzmocnić cały gorset (2-3 razy w tygodnu),
  • jak z jakiegoś powodu nie możesz lub nie chcesz tego robić to polecam pływanie.

Wtedy jedyny ból jaki będziesz odczuwał to "zakwasy" (a raczej DOMSy) od czasu do czasu jak przesadzisz z objętością treningową ;)

1

Polecam brak fotela. Kupujesz w ikei standing desk i problem pleców się rozwiązuje. Możesz kupić regulowany wtedy czasem se troche siądziesz, ale na godzinkę dwie to juz nie robi różnicy na czym.
(Btw. dawno kiedyś rozwaliłem sobie plecy, a teraz już nawet nie pamietam co to był za problem).

0

0

Po pierwsze choć trochę ruchu. Nie musi być dużo ani intensywnie. Na prawdę wystarczy spacer, bo chodzi o rozruszanie mięśni. Pozycja siedząca jest najbardziej nienaturalną pozycją z dostępnych więc biomechanika działa na niekorzyść.

Fotel do 500PLN tak zwany byle jaki, byle by miał wysokie oparcie i podłokietniki. Niezłe są fotele z Ikei. Zwróć też uwagę na kółka, bo do różnych podłoży stosuje się różne kółka, inne do wykładzin inne do paneli.

1

Fajne wyglądaję też takie nadstawki.
https://stiystil.com.ua/en/view/solid-black-hpl-8
Widziałem na jednej konfie i mnie się podobały (design, jakość), ale nie mam w domu wiec nie wiem jak to się sprawuje na dłuższą metę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0