Turcy zestrzelili Rosyjski odrzutowiec

0

Jak myślicie, co z tego wyniknie? Może być ostro.

2

Nie bedzie ostro, watpie zeby Turcy zestrzelili samolot bez zadnych podstaw. Na pewno sa jakies logi zwiazane z tym. Rosja zapewne wszystkiego sie wyprze ale dalszych dzialan nie bedzie, bo bedzie wiedziala, ze to ich wina.

Jak Ukrainczycy/Rosjanie zestrzelili samolot gdzie bylo bardzo duzo holendrow, to wielkich konsekwecji nie bylo (i raczej nie bedzie) to po jednym odrzutowcu ma byc wielki problem? Watpie

1

No możliwe że nie do końca. Ponoć niedawno Trucja samowolnie rozszerzyła sobie granicę państwa o 5km kosztem Syrii. Rosja podobno zapowiedziała iż nie uznaje tej zmiany terenu. Jeśli do zestrzelenia doszło właśnie w tej strefie, Rosja może uznać to za jawną prowokację.

Aczkolwiek nie jestem pewien rzetelności tych informacji.

1

watpie zeby Turcy zestrzelili samolot bez zadnych podstaw.

“Podstawą” Turków jest tłuc walczących z ISIS Kurdów i przeszkadzać walczącym z ISIS Rosjanom.

2

Nic nie będzie. Turcja już od dawna mówiła, że będzie tak robić. Rosja od dawna miała to w dupie. Teraz Rosja grzecznie przeprosi i może trochę po marudzi, bo zginął pilot. Skończy się wypłatą jakiegoś symbolicznego odszkodowania rodzinie zabitego pilota.

3

Będzie wojna z ruskimi.

user image

0

Turki opublikowały rzekomą mapę przelotu rosyjskiego samolotu. Granica turecko-syryjska w kolorze cyjanowym. Magentowe kropki oznaczają wlot (giriş) i wylot (çıkış) rosyjskiego samolotu z tureckiej strefy powietrznej.

t1.png

Kanciasty kształt granicy wskazuje na słabą dokładność mapy. Pod Google Maps granica wygląda trochę inaczej:

t2.png

Już samo to świadczy o tym, że mapka turecka jest do niczego, i na pewno nie może być podstawą do podejmowania działań zbrojnych tak blisko granicy na krótkim odcinku. A jak krótkim?

t3.png

A teraz co czytamy w artykule na WP?

Ankara twierdzi, że w ciągu 5 minut dziesięciokrotnie ostrzegano pilota

Na dwukilometrowym odcinku. Pięć minut. To znaczy że ruski leciał 24 km/h albo wolniej. Wot tiechnika.

0

Na dwukilometrowym odcinku. Pięć minut. To znaczy że ruski leciał 24 km/h albo wolniej. Wot tiechnika.

Ktoś na reddicie napisał, że Turcy uznają dodatkowo pięciokilometrowy pas od swojej granicy z Syrią za swoją przestrzeń terytorialną.

2

Rosja nie odpuści. To nie znaczy że napadnie zaraz na Turcję, ale sposób na zakamuflowaną zemstę się znajdzie.

A to, że ktos zestrzelił ruskiego bombowca to akurat jest zawsze dobra wiadomość. Wystarczy że to ruski bombowiec aby się z tego cieszyc

0

Na pewno to wydarzenie jeszcze bardziej skomplikuje obecną sytuację polityczną na Bliskim Wschodzie. Mieliśmy kocioł bałkański, teraz mamy kocioł syryjski:
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1548678,Syria-poligonem-zastepczej-wojny-mocarstw-analiza

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1