Temat zastępczy

0

Może teraz posypią się na mnie gromy, ale zapytam o co tak naprawdę chodzi? Dlaczego rządy na całym świecie, w tym samym momencie próbują przeforsować przepisy dotyczące ochrony praw intelektualnych? W USA od kilku tygodni mówi się o SOPA i PIPA, zamknięto Megaupload oraz aresztowane jego właściciela, w Europie rozgorzała gorączka ACTA. Z kolei 19 stycznia sprawa podpisania ACTA wypłynęła w Polsce za sprawą bloga Vagli. Dziś na konferencji minister Boni powiedział, że przyjęcie ACTA nic nie zmieni w naszym ustawodawstwie i ma rację. Przykład twórcy strony o prezydencie Komorowskim czy twórców serwisu napisy.org pokazują, że władze są w stanie już teraz zamknąć dowolną stronę i dowolnego internautę w dowolnej chwili, bez procesu, stosując procedurę prewencyjnego blokowania dostępu do wybranej strony www. Z kolei przykład zamknięcia Megaupload i aresztowania Kima Dotcoma pokazuje, że ustawy ACTA, SOPA, PIPA czy inne nic nie zmienią na świecie. Monopole własności intelektualnych już teraz mogą zamknąć dowolną osobą na Ziemi.

Zrozumcie, że protestujecie przeciwko czemuś co metodą małych kroków już zostało wprowadzone, co już działa... może chodzi o to, że dopiero teraz otworzyły się Wam oczy?

0

Myślę, że w części masz rację. To tak, jakby Polska i Świat nie miały większych problemów niż piraci w internecie. W Polsce np. już się praktycznie nie mówi o reformie minister sKopacz, która była głównym tematem na przełomie roku.

0

Minister Boni gada od rzeczy, więc w to, że nie zmieni bym nie wierzył za bardzo. Prawnicy za to nie są wcale do końca pewni co się stanie i czy będzie trzeba zmieniać prawo. Mówimy o tym, co nas dotyczy, na forum aptekarzy pewnie dyskutują o ustawach Kopacz, nie widzę w tym nic dziwnego. Poza tym nie o samą treść porozumienia chodzi ale również o to w jaki sposób było tworzone. Temat zastępczy to było pajacowanie z trawą w Sejmie.

0
AdamPL napisał(a)

Dziś na konferencji minister Boni powiedział, że przyjęcie ACTA nic nie zmieni w naszym ustawodawstwie i ma rację. Przykład twórcy strony o prezydencie Komorowskim czy twórców serwisu napisy.org pokazują, że władze są w stanie już teraz zamknąć dowolną stronę i dowolnego internautę w dowolnej chwili, bez procesu, stosując procedurę prewencyjnego blokowania dostępu do wybranej strony www.

Obraza głowy państwa jest ścigana z urzędu.

Endrju napisał(a)

Minister Boni gada od rzeczy, więc w to, że nie zmieni bym nie wierzył za bardzo. Prawnicy za to nie są wcale do końca pewni co się stanie i czy będzie trzeba zmieniać prawo.

"Prawnicy nie są pewni" bo tak przedstawiciele rządu twierdzą?

Spokojnie, nic się w naszym ustawodawstwie zmieniać nie musi. Wedle wcześniejszej uchwały ACTA jest umową międzynarodową, dlaczego to takie ważne? Konstytucja RP, Rozdział III, ŹRÓDŁA PRAWA, zwłaszcza artykuł 91. W świetle ustawy zasadniczej Boni gada bardzo do rzeczy ;]

0

Ok twórca strony o prezydencie Komorowskim został zatrzymany na podstawie przepisu o obrazie prezydenta, z kolei Kim Dotcom został zatrzymany, a Megaupload zamknięty na podstawie podejrzeń o pranie brudnych pieniędzy... Bezspornie jednak twórcy napisy.org zostali zatrzymani na podstawie zgłoszenia producentów filmowych o rzekomym naruszeniu przepisów o prawach autorskich. Mimo tego, że po latach zostali oczyszczeni z zarzutów, a ich działalności okazała się nie nosić znamion przestępstwa, to jednak strona www została zamknięta od razu, a twórcy od razu aresztowani - bez wyroku sądu, na podstawie samego zgłoszenia monopoli własności intelektualnej. Czy nie tego właśnie m.in. obawiacie się teraz po ACTA?

Inny przykład: Pamiętacie jeszcze sklepy z dopalaczami? 1400 sklepów sklepów z dopalaczami zostało zamkniętych w ciągu jednego dnia i to jak się okazało po czasie niezgodnie z prawem. Nie piszcie mi teraz, że "dobrze zrobili". Prawda jest taka, że w państwie prawa nie powinny istnieć instrumenty i czynności nieopisane w prawie. Czy my mieszkamy jeszcze w państwie prawa? Czy nie jest tak, że Donald Tusk ma taką władzę, że może zamknąć każdego, włączając w to twórców stron www i zamknąć jego witrynę na podstawie tych czy innych przepisów oraz samego zgłoszenia monopoli?

0
AdamPL napisał(a)

ACTA, SOPA, PIPA czy inne nic nie zmienią na świecie

To po co to podpisywac skoro nic nie zmienia? Tak dla jaj co?

0

Na rok 2012 Ludzie u Władzy (rząd światowy, który istnieje od dawna, tylko o nim nie wiecie, bo was to nie interesowało) postanowili wprowadzić zaplanowaną wcześniej dyktaturę na całym świecie. Następnym krokiem będzie całkowita likwidacja gotówki i zostanie tylko karta płatnicza (znamię bestii). To jest bardzo sprytne posunięcie, bo wtedy organizatorom protestów zablokuje się kartę i nie będą mieli środków na działalność. Obozy koncentracyjne FEMA w USA ostatnio zrobiły zamówienie na ogromną ilość racji żywnościowych i są gotowe do przyjęcia swoich obywateli. Obawiam się, że nie obędzie się bez rozlewu krwi a w dodatku w większości krajów obywatele nie są uzbrojeni i walka będzie nierówna. Właśnie dlatego w konstytucji USA wprowadzono zapis o prawie obywateli do posiadania broni - chodziło o możliwość zbrojnego przeciwstawienia się obywateli ewentualnej dyktaturze. W Polsce ludzie są bardzo bierni politycznie, więc nie będą protestować w związku z narastającym uciskiem. Policja w Polsce ma sześć nowych rodzajów broni do zwalczania demonstracji, w tym LRAD.

0
AdamPL napisał(a)

Zrozumcie, że protestujecie przeciwko czemuś co metodą małych kroków już zostało wprowadzone, co już działa... może chodzi o to, że dopiero teraz otworzyły się Wam oczy?

Nie do końca zrozumiałeś chyba o co chodzi. W tym momencie nie jesteśmy szpiegowani, obserwowani i żyjemy póki co w kraju w którym wolność słowa jeszcze jest możliwa. Kiedy wejdzie ACTA to nie będziesz mógł nawet powiedzieć słynnego "LADIES AND GENTLEMEN LET'S GET READY TO RAMBOOOOOOO" w miejscu publicznym, bo mogą Cię zamknąć za użycie czyjegoś pomysłu (ten tekst jest opatentowany). Co więcej, jeżeli wpadniesz na pomysł który został już opatentowany (a ty o tym nie będziesz wiedział, bo internet będzie cenzurowany), to też dostaniesz grzywnę.
Wszystko dlatego, że ACTA nie jest dobrze sformułowana. Natomiast dobrze sformułowana ACTA, jest tak jak mówisz teraz.

W związku z tym co się stanie jak wejdzie ACTA polecam oglądnąć film V for Vandetta i na wszelki wypadek kupić sobie maskę Guy Fawkes'a ;]

0

To nie jest temat zastępczy!
To jest temat aktualny, na czasie, i powinniśmy się nim właśnie teraz zajmować.
Na inne tematy będzie jeszcze czas.

0

No to już po sprawie.. ACTA wejdzie w życie ;-/ oto co mi się udało zescreenować z faktów TVN24. Najdziwiniejsze jest dla mnie, że media totalnie się tym nie interesują, ich też będzie dotyczyła cenzura.. a w tym momencie ten temat jest najważniejszy.
user image

Co więcej, jestem strasznie zawiedziony polityką w Polsce. Zupełnie prostytutka nie rozumiem, dlaczego musimy wprowadzać wszystko co wypuszcza AMERYKA? Pierd*** wizy do stanów jeżeli walczymy o nie liżąc dupę pieprzonym idiotom zza oceanu. Jeszcze mi tego brakuje, żeby oko na mnie miała władza z innych państw.
Jeżeli wprowadzenie ACTA nic nie zmieni, to po c**** to wprowadzać?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0