Kobieta też człowiek.

0

Sorry, znów feminizm trochę zza węgła wychynie : D
Ale, nie ma nic wspólnego z tą panią od Ruby (żeby nie było).

Jak już kiedyś wspominałam, mój licencjat jest o feminizmie językowym. I przy okazji różnych takich podobnych. Praca już napisana, ale jako, że jeden z moich wykładowców sobie bryknął do Azji= nie dostanę wpisu od niego na czas, co nieco komplikuje zdanie pracy w terminie. Więc sobie przy okazji może mały apgrejd przykładów zrobię (tak, znów chcę wykorzystać biedny męski gatunek i ewentualnie też Aurel-jeśli się udzieli, do moich niecnych feministycznych celów).

**Znacie jakieś przykłady powiedzonek, przysłów, 'prawd' w klimacie tytułowego? Nawet takie bardzo chamskie mogą być, kwestionujące przynależność kobiety do gatunku ludzkiego. Przykłady z innych języków też jak najbardziej. To co w sieci znalazłam to raczej mało ciekawe i patetyczno-filozoficzne. **

0

Kiedyś usłyszane oczywiście na 4P: Czemu kobieta ma jeden zwój mózgowy więcej od klaczy? Żeby zmywając podłogę nie piła wody z wiadra.
Niestety ten kto to powiedział obecnie wali konia. Dosłownie.

0

Kobieta programistka jest jak swinka morska: ani swinka, ani morska.

0

Jak ze zmywarki zrobić odśnieżarkę? Dać kobiecie łopatę.
Ale to bardziej dowcip niż powiedzenie.

0

Co kobieta robi w kuchni?
Jest na swoim miejscu.
A co robi w salonie?
Ma za długi łańcuch.

0

Ilu murzynów potrzeba do umycia kibla?
Ani jednego to robota dla kobiety.

Dlaczego kobiety mają krótsze stopy?
By mogły stać bliżej zlewu.

0

"Kobieta na pokładzie przynosi nieszczęście" - tak kolega skwitował pojawienie się przedstawicielki płci pięknej w jego pracy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1