Witam kolegów, mam problem odnośnie wsadu do arduino. Na początku wyjaśnię że nie mam pojęcia o pisaniu programów, a problem jaki wyszedł spowodowany jest upływem czasu. A mianowicie kilka lat temu został mi napisany program przez osobę z forum, z którym miałem kontakt na GG (niestety kontakt urwał się z przyczyn mi niewiadomych). Jest to wsad, który z arduino DUEMILANOWE czynił dwa sterowniki jeden kontroler lamp LED, a drugi sterownik SERWA. Po latach okazało się że muszę kupić nowe arduino ale UNO. I tu powstał problem. Pierwszy to to, że ja programowałem programem Arduino 018, który nie pokazywał błędów podczas kompilacji, drugi problem to zastosowany wyświetlacz łącznie z joystkiem Nokia 3310 LCD Shield With Joystick, który jest już nie dostępny.
Co do sterownika serwa, ostro kombinując dopasowałem możliwie najniższą wersję programu Arduino 020, który nie wywala błędów podczas programowania sterownika serwa.
Natomiast podczas programowania sterownika LED pokazuje błąd podczas kompilacji i nie programuje mi go. Ale obecnie potrzebuję dwa takie sterowniki no i niem mam takich wyświetlaczy. Innych na rynku jest dużo, ale co z tego, jak potrzebny jest wsad ze zmienionym programem oraz odpowiednią biblioteką.
Kolega jeszcze wtedy dorobił mi na ekran komputera wspaniały program graficzny, którym mogę sobie w bardzo łatwy sposób zmieniać ustawienia pracy lampy LED.
Telefonicznie mogę wyjaśnić dokładnie o co mi chodzi.

Dziękuję za pomoc.