Wykresy - Proszę o pomoc

0

Witam. Chciałem na początku zaznaczyć że dopiero co zetknąłem się z JS i sprawia mi on na razie problem, duży problem. Wiec radzę się was drodzy koledzy bo wiem że na tym forum zawsze znajdzie się ktoś żeby pomóc zielonemu. A więc do rzeczy. Potrzebuję zrobić wykres a mianowicie wykresy. Chcę wykorzystać takie o to wykresy:
Świecowy - https://google-developers.appspot.com/chart/interactive/docs/gallery/candlestickchart
Liniowy - https://google-developers.appspot.com/chart/interactive/docs/gallery/linechart

Generalnie ma to wyglądać tak http://stooq.pl/q/?s=wig20&c=1d&t=l&a=lg&b=0

Chodzi o to żeby dało się przełączać między tymi dwoma wykresami w dokumencie HTML w jednym Divie, tak jak to na tej stronie. I żeby te dwa wykresy odnosiły się do jednych wartości.

Zależy mi na tym bardzo. Jeśli znalazł by się ktoś kto by pomógł to byłbym bardzo wdzięczny. Bo siedzę już nad tym od kilkunastu godzin i zaczyna mnie ogarniać frustracja bo nic mi nie wychodzi.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0

No i co naprodukowałeś przez te kilkanaście godzin? Jakiś kod?

0

Naprodukowałem ale usunąłem bo się patrzeć na to nie dało. Zresztą zacząłem się do tego raczej ze złej strony zabierać. Jeśli możesz podesłać jakieś w miarę gotowe rozwiązanie to było by super. Wiem że dla kogoś kto się zna jest to problem na kilkanaście minut.

0

No dobra to coś takiego mamy. http://codepen.io/anon/pen/MKKGWd
Chciałbym żeby po naciśnięciu przycisku liniowy pojawił mi się wykres Liniowy którego funkcja jest zapisana w pliku JS. Po prostu ma to być tak żeby zamiast wykresu świecowego wskoczył wykres liniowy bez przeładowania strony. Wiem że da się to jakoś wywołać jakos "ON CLIK-em" ale mogę się mylić. proszę w takim razie o pomoc. Może z kodem będzie komuś łatwiej.

0

Nikt nie zechce pomóc ?

1

Podmieniaj sobie zawartosc kazdego tego wykresu w jednym id. Moim zdaniem tak jest lepiej, niz w divie1 ma byc ten pierwszy wykres a w divie2 drugi wykres. Dlatego zamien sobie linijke na

 var chart = new google.visualization.LineChart(document.getElementById('chart_div'));

Niewazne ktory wykres, kazdy zeby mial taka sekwencje. A pozniej dodaj event onclick zeby to sie wyswietlalo.

document.getElementById("liniowy").addEventListener("click", function(){
 var chart = new google.visualization.LineChart(document.getElementById('chart_div'));
});

oczywiscie wczesniej dodaj id do tej liniowej

<a id="liniowy" class="btn btn-primary">Liniowy</a>

I najlepiej zrob to w jakims buttonie nie ahrefie, bo po co ci ahref skoro i tak nie idziesz do jakiegos lacza, wiec najlepiej zamien to na button.

0

Dziękuję za odpowiedź kolego. Wypróbuje Twoje rozwiązanie.

0

To korzystając jeszcze z tego wątku chciałem się dowiedzieć jak w gotowym wykresie z googla wstawić tekst opisujący wartość w dymku po najechaniu kursorem. Wiem że da się jakoś zmodyfikować tego gotowca tylko jestem mocno początkujący. chodzi o ten wykres (pierwszy od góry ) https://developers.google.com/chart/interactive/docs/gallery/candlestickchart
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1