Jak powinien wyglądać start?

0

Siema siema.
Mam 21lat mieszkam w okolicach Łdz jestem po technikum informatycznym z którego jedyne co wyniosłem to kilka certyfikatów i parę kabli RJ45.
Niestety życie szybko zweryfikowało w nędznym kraju i nie pozwoliło sie dalej edukować.
Zawsze chciałem zostać "programistą" od małego latałem po plikach gier i podmieniałem cyferki w kodzie by sobie ułatwić rozgrywkę. Lubię sobie pograć ze znajomymi w jakieś gierki. Jakiś czas temu zacząłem sie zagłębiać w robienie własnego softa do gier np. w FPSach wykrywanie przeciwników na celowniku i automatyczne strzelanie. Scrypty działające w tle do samodzielnego przemieszczania się, fakelag. Opornie idzie, ale jakoś to idzie. Szukam jakiś Tasków. Nie znam osobiście żadnego programisty. Nie wiem od czego zacząć. Czy kupić sobie jakieś książki. Zapytać kogoś i zeby mi narysował jaką chce strone i w ramach ćwiczeń stworzyć taką strone. Interesuje mnie tworzenie softów/stron. nie wiem czy musze tez sie uczyc bazy/łączenie bazy ze stroną. Nie wiem ile muszę umieć i czego się uczyc oraz w jakiej kolejnosci. Z góry dziekuję za pomoc. 😁😇

4

Pomyśl co chcesz zrobić i to zrób. Na początku nie będziesz wiedział jak napisać backend itd, ale na początku nikt tego nie wiedział. Masz dokumentację, tutoriale darmowe i płatne, a jak chcesz to też książki. Nie ma żadnego planu krok po kroku, żeby zostać programistą. Po prostu musisz programować. No i wyszukiwanie informacji jest jednym z najważniejszych umiejętności w programowaniu, więc musisz włożyć w to odrobinę siły, a wszystkiego się dowiesz.

4
Kooozak napisał(a):

Siema siema.
Mam 21lat mieszkam w okolicach Łdz jestem

Trochę czasu już przebimbałeś. A co to za miasto Łdz? W sumie nie ma to znaczenie skoro tu piszesz to dociera tam internet.

po technikum informatycznym z którego jedyne co wyniosłem to kilka certyfikatów i parę kabli RJ45.

To, co wyniesiesz ze szkoły w znacznej mierze zależy od ciebie samego. Ja np na końcu technikum miałem już pierwsze zrobione projekty za kasę - a to było ponad 20 lat temu w czasach bez internetu.

Niestety życie szybko zweryfikowało w nędznym kraju i nie pozwoliło sie dalej edukować.

W poetycki sposób obarczyć cały kraj swoimi porażkami.

Zawsze chciałem zostać "programistą"

Ja zawsze chciałem być bogaty.

od małego latałem po plikach gier i podmieniałem cyferki w kodzie by sobie ułatwić rozgrywkę.

Czyli oszukiwałeś. No to nie wróże przed tobą przyszłości w tej branży.

Lubię sobie pograć ze znajomymi w jakieś gierki.

Zupełnie bez znaczenia.

Jakiś czas temu zacząłem sie zagłębiać w robienie własnego softa do gier np. w FPSach wykrywanie przeciwników na celowniku i automatyczne strzelanie. Scrypty działające w tle do samodzielnego przemieszczania się, fakelag.

Czyli robisz parszywe AimBoty.

Opornie idzie, ale jakoś to idzie. Szukam jakiś Tasków. Nie znam osobiście żadnego programisty. Nie wiem od czego zacząć.

Zacznij od początku. W tym wieku już chyba umiesz ogarnąć google? Zastanów się co chcesz robić (bardziej szczegółów niż "być programistą").

Czy kupić sobie jakieś książki. Zapytać kogoś i zeby mi narysował jaką chce strone i w ramach ćwiczeń stworzyć taką strone. Interesuje mnie tworzenie softów/stron. nie wiem czy musze tez sie uczyc bazy/łączenie bazy ze stroną. Nie wiem ile muszę umieć i czego się uczyc oraz w jakiej kolejnosci. Z góry dziekuję za pomoc. 😁😇

Musisz umieć bardzo dużo. Jakiś jeden język programowania (Python, JS, Java, C#, Kotlin, Erlang, Rust, Haskell itp itd ), podstawowe algorytmy i struktury danych. Czy musisz znać bazy danych, zależy od tego, co chcesz robić. Ale raczej tak, gdyż raczej twoja pierwsza praca to będzie klepanie CRUDów

0

Może Unity?
(nie piszę w Unity, po prostu biorąc pod uwagę twoją pasję do gier i poprzednie doświadczenia myślę, że to mogłoby cię zainteresować)

Czy kupić sobie jakieś książki. Zapytać kogoś i zeby mi narysował jaką chce strone i w ramach ćwiczeń stworzyć taką strone. Interesuje mnie tworzenie > softów/stron. nie wiem czy musze tez sie uczyc bazy/łączenie bazy ze stroną. Nie wiem ile muszę umieć i czego się uczyc oraz w jakiej kolejnosci.

Za dużo oczekujesz. Twój brak orientacji w temacie jest normalny i nie zniknie w ciągu godziny. Programista musi czuć się komfortowo w tym, że będzie odczuwał brak komfortu poznawczego. Nie ma jednej ścieżki prowadzącej do programowania. Trzeba próbować różne rzeczy. To jest jak wchodzenie do tej, króliczej nory, czy do czegoś tam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1