Jak powinien wyglądać diagram klas encji?

0

Witam serdecznie,
zastanawiam się jak wygląda diagram, który jest w tytule posta. Jeśli, ktoś z szanownych użytkowników miał do czynienia z podobnym wynalazkiem to prosiłbym o wyjaśnienie tego terminu, promotor, który prosi mnie o wykonanie tego diagramu nazwał do też modelem danych aplikacji.

Za pomoc z góry dziękuję.

0

Coś poplątałeś. Nie ma czegoś takiego jak "Diagram klas encji". Najwyraźniej zlepiłeś "Diagram związków encji" i "Diagram klas".

"Diagram klas" to pojęcie z obszaru analizy obiektowej z wykorzystaniem UMLa.
"Diagram związków encji" (diagram ER, ERD) to pojęcie z obszaru analizy strukturalnej.

Przykłady diagramów ER:
http://www.apohllo.pl/dydaktyka/bazy-i/erd

0

Pojęcie to nie jest moim wymysłem. To są słowa doktora z uczelni. Jest to chyba określenie diagramu przedstawiającego dane jakich aplikacja używa podczas swojego działania. Diagram klas w tym wypadku odpada, gdyż jest to apka javascriptowa. Również po stronie serwera(nodejs). Chyba należy się skupić na stwierdzeniu mówiącym o modelu danych aplikacji ale sądzę, że właśnie jest to diagram encji. Dodam, że silnik bazodanowy to mongodb więc relacje nie wchodzą w rachubę.

0

Czyli pewno chodziło o "diagram klas". Stosujecie podejście DDD? Jeśli tak, to wyjaśnia, skąd się doktorowi urodziły encje...

0

Domain Driven Design? Raczej chodziło mu o modele danych jakie stosuję w kodzie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0