Strona /aplikacja do notatek

0

Hej, poszukuje dobrej strony/aplikacji na PC do tworzenia notatek. Np. Mam tutorial który będę czytał nt. Tworzenia GUI i chce zrobić sobie kategorie GUI z notatkami o tym, fragmentami kodu albo całym kodem itd. Coś gdzie mógłbym trzymac wszystko. W jednym miejscu, robić też notatki nt. Projektu ktory wlasnie tworzę.

1

Org mode, jeśli nie straszny Ci Emacs ;-)

1

https://www.sublimetext.com - a notatki trzymasz w katalogu i otwierasz calosc jako "projekt"

1
sublime napisał(a):

https://www.sublimetext.com - a notatki trzymasz w katalogu i otwierasz calosc jako "projekt"

ano, zwykłe pliki tekstowe otwierane w Sublime czy innym edytorze to jest to :) Kiedyś byłem niezadowolony z apek do notowania, nawet chciałem własną zrobić, a w końcu skończyło się na tym, że zapisuję notatki w zwykłych plikach tekstowych - w zasadzie w Markdown, więc mogę umieszczać snippety kodu i mam podświetlanie składni

Zaletą jest to, że szybko to działa i można łatwo wyszukać informacje w danym pliku. Nawet można grafikę tam osadzać, która będzie widoczna na podglądzie (chociaż i tak tego nie robię, bo rzadko korzystam z podglądu, raczej traktuję Markdown po to, żeby mieć podświetlanie składni w edytorze, więc zapomniałem nawet, że mogę tam grafikę umieszczać. Ale teraz sobie przypomniałem)

0

Ja korzystam z tzw. "mind map", aktualnie używam XMind (desktopowa wersja).
Mi bardzo pomogło podzielenie tematów na podgrupy, usystematyzowało to moją wiedzę + łatwo szukać takich informacji (np. przez kolory, czy kształty)

1

OneNote.

1

Nie przejrzałem wszystkich ale wygrał JOPLIN

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1