Informatyka - studia niestacjonarne przez internet

0

Zna ktoś jakiś uniwersytet z informatyką online, na którym w łatwy sposób zdobędę papier? Najlepiej z uwzględnieniem doświadczenia zawodowego (od 10 lat klepie kod), lub uwzględnieniem moich wcześniejszych studiów (nieskończone 6 semestrów Fizyki na AGH).

2
Michal B napisał(a):

Zna ktoś jakiś uniwersytet z informatyką online, na którym w łatwy sposób zdobędę papier? Najlepiej z uwzględnieniem doświadczenia zawodowego (od 10 lat klepie kod),

Ale jakby to miało działać? Studia informatyczne to nie jest klepanie kodu.

lub uwzględnieniem moich wcześniejszych studiów (nieskończone 6 semestrów Fizyki na AGH).

No to już pytanie do konkretnego dziekana, albo nawet wykładowców, czy przepiszą oceny z przedmiotów zaliczonych, jak rozumiem, dawno temu.

4

Zna ktoś jakiś uniwersytet z informatyką online

w sumie to chyba aktualnie każdy, bo korona :P

1

Ale jakby to miało działać? Studia informatyczne to nie jest klepanie kodu

Przeglądam syllabusy PUW, PJATK i przedmioty typu:

  • Podstawy programowania w Javie
  • Relacyjne bazy danych
  • Programowanie obiektowe i GUI
  • Programowanie w językach C i C++
  • Systemy baz danych
  • Sieci komputerowe i programowania sieciowe w języku Java
  • Algorytmy i struktury danych
  • Technologie programowania rozproszonego

Używałem/używam wiedzy z w.w przedmiotów na codzień. Szukam i widzę chyba znalazłem, że mogę potwierdzić jak to oni nazywają "efekty uczenia się": https://www.pja.edu.pl/potwierdzenie-efektow-uczenia-sie

Czy ktoś aktualnie studiuje lub studiował informatykę przez internet na PJATK/PUW?

3

Używałem/używam wiedzy z w.w przedmiotów na codzień.

Wielu prowadzących pozwala zamienić sobie ćwiczenia/laborki na projekt w takich sytuacjach, przynajmniej tak było kiedy studiowałem. Jak się dobrze zakręcić to pewnie mógłbyś jednym projektem załatwić od razu kilka przedmiotów jeśli będzie wystarczająco złożony i obejmie wszystkie tematy.

2

Do klepania kodu nie potrzebujesz studiów

1

Albo uniwersytet albo szybkie i bezbolesne załatwienie papieru imho wybierz jedno z dwóch.
Tak jak wyżej kolega napisał, do klepania kodu nie potrzeba studiów ale jeśli potrzebujesz oficjalnego papierka bo firma tego wymaga to zrób go byle gdzie.

0

Kilka wyższych szkół robienia hałasu prowadzi studia z informatyki w pełni przez internet.
Pierwszy lepszy przykład z google: https://www.wsb-nlu.edu.pl/pl/formy-studiowania
Jak potrzebujesz papierku tylko dla samego papierku to chyba styknie, po szybkim przeglądzie jest możliwość uwzględnienia doświadczenia zawodowego na poczet zwolnienia z kilku przedmiotów.

0

Teoretycznie za 5 lat udokumentowanej pracy zawodowej można sobie nabić ileś tam procent ETCSów jakie są wymagane do ukończenia studiów co skutkuje teoretycznie skróceniem czasu studiowania. Nieco mniej za 3 lata doświadczenia. Więc twoje 10 lat się mieści w przedziale, jeśli masz jakieś papiery na to, że masz staż tyle a tyle lat. Jak to w praktyce wygląda Trzeba to udokumentować już na etapie składania paierów na studia. Jak masz pozaliczane standardowe dla informatyki przedmioty matematyczne takie jak analiza, algebra liniowa, statystyka/rachunek prawdopodobieństwa i inne pomniejsze zależnie od programu studiów to dołączasz kartę przebiegu studiów do papierologii przy rekrutacji. Szczegółowe procedury bedą najprawdopodobniej różne dla różnych uczelni.

0

Wydaje mi się, że Akademia Humanistyczno Ekonomiczna Lodz to coś co szukasz, ale sam nie uczęszczam i nie wiem ocb.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0