Rekrutacja studia II stopnia

0

Cześć! Jestem aktualnie na studiach inżynierskich (od października III rok), kierunek informatyka. W przyszłości chciałbym zrobić magisterkę z informatyki na Politechnice lub AGH i tu moje pytanie. Czy uczelnie publiczne traktują kandydatów z uczelni prywatnych tak samo jak z publicznych? Na większości kierunków podczas rekrutacji na studia II stopnia jest brana pod uwagę średnia ocen oraz ocena z pracy inżynierskiej + ewentualna rozmowa kwalifikacyjna lub test. Dodam, że moja aktualna średnia ze wszystkich przedmiotów to 4.4 :)

0

U mnie ludzie z innych uczelni pisali jakiś egzamin wstępny. I zdaje się, że była opcja, żeby do niego podchodzić jeśli jest się z tej samej uczelni, ale chciało się poprawić wynik punktowy (wtedy był brany max). Ale wiadomo, co uczelnia to inaczej.

0

Raczej nikogo nie będzie interesować Twoja średnia z uczelni prywatnej. Przygotuj się na rozmowę i test

0

W praktyce pierwszeństwo mają Ci co są na danym wydziale na studiach 1 stopnia nawet jeżeli wypadaja gorzej. (Wiem z pierwszej ręki że tak wyglądał proces np moim wydziale i wiele osób z innych uczelni się nie dostało które wypadły lepiej) Jeżeli są jakieś wolne miejsca to wtedy bierze się pod uwagę inne czynniki, np zgodność programu syllabus. Wszystko jest tu grubo sformalizowane i patrzy się na prestiż.
No chyba że idziesz na zaoczne to bym się tak nie martwił. Ważne żebyś pieniądze płacił.

0

Podepnę się pod temat. Wie ktoś może jak wygląda sytuacja z Politechniką Poznańską? Czy w praktyce wygląda, to tak, jak na AGH?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0