Apka w spring boot ale bez frontu?

0

Hej,

Zastanawiam się nad napisaniem apki restowej w spring boot, tak żeby mieć się czym pochwalić na rozmowach (pracuję komercyjnie w springu rok, ale mam puste repo).
Tylko kwestia jest taka, jestem full back end developerem, nie znam się na froncie kompletnie i nie zbyt mam ochotę się w to zagłębiać. Jak w takim razie stworzyć sensowną apke na repo? :D
Może mieliście taką rozterkę kiedyś i macie jakieś sensowne pomysły. Na razie widzę dwie drogi, albo muszę podłapać trochę frontu żeby to obsługiwać, albo poszukać jakiegoś juniora który będzie współtworzył ze mną projekcik.

0

A co z jakimś Swaggerem? Tak żeby chociaż udokumentować API endpointy, jakieś przykładowe parametry / odpowiedzi etc?

Przykład:
https://petstore.swagger.io/#/

0

Możesz sobie zrobić taki backend pod front, jeden z moich znajomych ze studiów ma coś takiego na Githubie, pracuje jako developer, zatem moim zdaniem ma to sens jeżeli będzie tam jakiś pokaz logiki biznesowej.

0

Czasy pisania CRUDow w Springu żeby się pochwalić minęły.
Wymyśl coś bardziej skomplikowanego.

0
  1. Nie trzeba być full stackiem czy webdevem, żeby machnąć prosty front w Angularze czy innym Reactie. Czasy sztywnego podziału umiejętności już dawno minęły na rzecz interdyscypliny, po prostu powinieneś mieć jakiekolwiek pojęcie, w jaki sposób z Twojego API korzysta klient.
  2. Załóżmy, że już robisz sam backend. Możesz zrobić jakaś apkę typu sklep czy inny magazyn, widziałbym tam na pewno:
  • przede wszystkim czysty kod i przemyślaną architekturę aplikacji
  • przede wszystkim ładne testy
  • integrację z bazą danych
  • integrację z zewnętrznym serwisem po HTTP
  • ładne README
  • może jakieś security, może nawet integracja po OAuth2
  • może jakaś kolejka, asynchroniczność, względnie WebFlux jeśli uzasadniony.

Do dzieła! :)

0

Podstawy Vue i utworzenie Hello Worlda to 15 minut. Ogarnięcie frameworka typu Material Design, który 90% roboty odwali za ciebie to kolejne 15 minut.

0

Spring booty, swaggery, angulare, netty... a potem i tak w pracy okazuje się, że jesteś jedyną osobą co to zna i masz dziergać w springowych xmlach, jsp i Javie 7.
Oczywiście bez testów, bo ma być szybko raz raz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1