Studia informatyczne - Kraków. Czy warto? na jakiej uczelni?

Odpowiedz Nowy wątek
2019-04-11 11:06

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 4 miesiące temu

0

Witam,
Moja sytuacja kształtuje się następująco, jestem po technikum informatycznym. Egzaminy zawodowe oczywiście zdałem (choć biorąc pod uwagę ich poziom, raczej ciężko uznać to za poważną kartę przetargową). Chciałbym pójść w stronę programowania aplikacji webowych, bądź mobilnych. Sporo pisałem w PHP (prosty CMS, trochę obiektowości), a także w Javascript. Nie obcy mi jest rzecz jasna HTML i CSS, stworzyłem kilka stronek w oparciu o Bootstrapa i wspomniane technologie. Zdaję sobie sprawę, że wiele brakuje mi do aplikowania chociażby na stanowisko juniora (mam w planach naukę Angulara, a także jednego z frameworków PHP).
Przyszedł jednak moment wyboru studiów. Informatyka na AGH będzie od tego roku 'ukryta' pod kilkoma kierunkami. Jest to bez wątpienia uczelnia o najlepszej opinii, jednak po zapoznaniu z Syllabusem stwierdziłem, że lwia część zajęć to matematyka, fizyka lub przedmioty typowe dla wydziału. Tymczasem zajęć, które dawałyby możliwość praktycznej nauki programowania nie jest wiele. Z drugiej strony prywatne uczelnie typu WSEI oferują nieco inny model kształcenia, w moim odczuciu dużo bardziej praktyczny.
Prosiłbym o opinię i sugestie studentów kierunków informatycznych, którzy mają lepszy pogląd na rynek pracy.

edytowany 1x, ostatnio: ruby, 2019-04-11 11:08

Pozostało 580 znaków

2019-07-05 16:06

Rejestracja: 3 lata temu

Ostatnio: 1 godzina temu

1

Dużo pracodawców jednak wymaga wykształcenia wyższego, dlatego chcę mieć chociaż inżyniera


Tylko, że praktycznie każde ogłoszenie o prace częściej zawiera wymogi typu '2 letnie doświadczenie z Laravel' aniżeli 'wykształcenie wyższe kierunkowe', wiem że brzmię trochę jak antysystemowiec, który powtarza slogany że studia są bez sensu, no ale po części taką mamy sytuację w IT

Autor ten sam ;)

Pozostało 580 znaków

2019-07-06 21:55
Moderator

Rejestracja: 16 lat temu

Ostatnio: 1 minuta temu

3

@ruby

bo logicznym dla mnie podejściem byłoby: idziesz na prestiżowe studia - > uczysz sie tego co na bieżąco wymagają na rynku

Możliwe, gdyby to były studia z programowania albo inżynierii oprogramowania. Ale nie są. Pytasz w temacie o studia z informatyki. To jest trochę tak jakbyś poszedł na filologię a potem narzekał że to nie jest kurs jezykowy i ze każą ci się uczyć jakiegoś językoznawstwa i historii. Albo jakbyś poszedł studiować mechanikę i narzekał że każą ci projektować silniki w CADzie i liczyć naprężenia, zamiast zrobić laborki betonowania progów w alfa-romeo, albo jakbyś poszedł na budownictwo i narzekał że masz robić jakieś obliczenia nośności, zamiast laborek z mieszania betonu. Widzisz bezsens takiego podejścia?


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

2019-07-07 07:40

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 4 miesiące temu

0

w porządku, przyznaję rację. Jest tutaj może ktoś kto studiuje informatykę na iet? Chodzi mi głównie o to czy jest duży odsiew z matematyki i fizyki. Wiem, że teraz trochę inaczej to wygląda, bo jest jedna informatyka, więc nie wiem czego sie spodziewać, podobno na jednym wydziale było trudniej, na innym łatwiej, ale ogólnie z matematyki wszędzie było ciężko.

edytowany 1x, ostatnio: ruby, 2019-07-07 09:31

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0