Wątek przeniesiony 2018-12-25 23:33 z Newbie przez furious programming.

Jak sposób nauki wybrać?

0

Cześć,

chcę się wziąć za siebie coś poprogramować. Wypada od czegoś zacząć, więc na początku mam zamiar zrobić jakiś "prosty", oklepany bank albo zarządzanie pracownikami. I tutaj mam pytanie w jaki sposób wy się uczyliście/uczycie?

Sposób #1
Nauka na podstawie tutoriala/książki. Najpierw ogarniasz jak ktoś zrobił jakiś projekt, a potem próbujesz to odtworzyć i coś tam dodać/zmienić.
(Tu chyba trochę opieramy się o gotowce i ograniczamy kreatywność oraz analityczne myślenie)
Sposób #2
Próbujesz po prostu kodzić, a jak coś nie wychodzi to internet/książka
(Co w przypadku, gdy jesteś na tyle zielony, że nie wiesz nawet jaki projekt w IDE powinieneś zacząć?)

A może macie jakiś inny sposób? Podzielcie się nim!:)

0

Wypada od czegoś zacząć, więc na początku mam zamiar zrobić jakiś "prosty", oklepany bank albo zarządzanie pracownikami.

Nie lepiej zacząć coś, co będzie ci bliskie? Sam ten zwrot "prosty", oklepany bank i próby zaczęcia właśnie od tego to trochę jak próby zaczęcia nauki języka rosyjskiego od napisania "prostej", oklepanej powieści w stylu Wojna i Pokój.

Więcej się nauczysz robiąc program do zarządzania plikami na dysku albo pisząc grę niż siłując się na naiwne rozwiązanie fikcyjnych problemów, których nie masz.

0

Trafne określenie. Otóż właściwie to chciałbym dla własnego użytku stworzyć program, dzięki któremu będę mógł zarządzać wydatkami. Chciałem sobie coś takiego zrobić po prostu w Excelu, ale stworzenie programu dałoby mi z niego korzyść wygody + czegoś bym się nauczył :)
Muszę się tylko dowiedzieć, czy da się w jakiś sposób wyciągnąć dane takie jak przychody i rozchody na internetowym koncie bankowym.

0

Programowanie jak matematyka od oglądania, patrzenia nie nauczysz się tego robić. Wybierasz projekt - możesz sobie napisać specyfikacje i lecisz. Jeżeli natkniesz się na coś czego nie będziesz wiedzieć to oczywiście googlujesz.

Programowanie jak matematyka od oglądania, patrzenia nie nauczysz się tego robić. Wybierasz projekt - możesz sobie napisać specyfikacje i lecisz. Jeżeli natkniesz się na coś czego nie będziesz wiedzieć to oczywiście googlujesz

Nie kombinuj. Napisz w ogóle coś co przyjmie twoje wydatki z każdego dnia i coś z nimi zrobi tak na początek nawet konsolowo :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1