Renoma uczelni informatycznych

0

Co moglibyście powiedzieć o renomie studiów informatycznych na takich uczelniach jak Politechnika Częstochowska, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi? Czy w ogóle w kontekście późniejszego poszukiwania pracy jest istotne gdzie się studia skończyło? Ma to jakiekolwiek znaczenie? Ktoś coś wie o poziomie informatyki na tychże studiach (te na AHE są dostępne także w formie "internetowej")?

1

Oczywiście, że ma znaczenie gdzie się studia ukończyło. Dla pracodawców w Polsce. Za granicą niekoniecznie rozróżnią AGH od AHE.

HR dużo przychylniej patrzy na studentów AGH, Politechniki Śląskiej, Warszawskiej czy Wrocławskiej niż na studentów słabszych uczelni. Wynika to z tego, że ukończenie studiów na tych dobrych wydziałach owych uczelni jest nieporównywalnie trudniejsze, absolwent ma dużo większą wiedzę.

Jeśli ktoś mówi, że nie ma znaczenia, to albo się pociesza albo kłamie.

0

Z jednej strony ma, z drugiej strony... niekoniecznie. Jeżeli chodzi o zatrudnienie w branży informatycznej, to głównie brane są pod uwagę konkretne możliwości. Ja wiem, że np. AHE bardzo praktycznie podchodzi do tematu, więc na pewno można wynieść znacznie więcej praktycznej wiedzy, niż na tradycyjnych studiach. Poza tym - samodzielna praca. Niestety, akurat w tej branży trzeba mocno trzymać rękę na pulsie, więc akurat prestiż uczelni jest tu najmniejszym problemem. Sprawdź p[rzedmioty i podejście do nauczania (praktyka, praktyka, praktyka), a nie rankingi na podst. "infrastruktury uczelni" i "miłych wykładowców"

0

AHE Łódź ma opcję, żeby studiować całkowicie przez internet, tzn. tylko dwa-trzy zjazdy w siedzibie uczelni. Na dyplomie końcowym oczywiście byłoby wpisane, że to studia niestacjonarne (ani słowa o internetowej formie). Jak się na to zapatrujecie?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0