Renoma uczelni informatycznych

Odpowiedz Nowy wątek
2018-11-25 19:41

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Co moglibyście powiedzieć o renomie studiów informatycznych na takich uczelniach jak Politechnika Częstochowska, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi? Czy w ogóle w kontekście późniejszego poszukiwania pracy jest istotne gdzie się studia skończyło? Ma to jakiekolwiek znaczenie? Ktoś coś wie o poziomie informatyki na tychże studiach (te na AHE są dostępne także w formie "internetowej")?

Pozostało 580 znaków

Żwawy Terrorysta
2018-11-25 19:49
Żwawy Terrorysta
1

Oczywiście, że ma znaczenie gdzie się studia ukończyło. Dla pracodawców w Polsce. Za granicą niekoniecznie rozróżnią AGH od AHE.

HR dużo przychylniej patrzy na studentów AGH, Politechniki Śląskiej, Warszawskiej czy Wrocławskiej niż na studentów słabszych uczelni. Wynika to z tego, że ukończenie studiów na tych dobrych wydziałach owych uczelni jest nieporównywalnie trudniejsze, absolwent ma dużo większą wiedzę.

Jeśli ktoś mówi, że nie ma znaczenia, to albo się pociesza albo kłamie.

tak we wszystkich rankingach AGH wszedzie AGH - krzychu82a 2018-11-27 08:35

Pozostało 580 znaków

Luchtron
2018-11-27 08:23
Luchtron
0

Z jednej strony ma, z drugiej strony... niekoniecznie. Jeżeli chodzi o zatrudnienie w branży informatycznej, to głównie brane są pod uwagę konkretne możliwości. Ja wiem, że np. AHE bardzo praktycznie podchodzi do tematu, więc na pewno można wynieść znacznie więcej praktycznej wiedzy, niż na tradycyjnych studiach. Poza tym - samodzielna praca. Niestety, akurat w tej branży trzeba mocno trzymać rękę na pulsie, więc akurat prestiż uczelni jest tu najmniejszym problemem. Sprawdź p[rzedmioty i podejście do nauczania (praktyka, praktyka, praktyka), a nie rankingi na podst. "infrastruktury uczelni" i "miłych wykładowców"

Pozostało 580 znaków

2018-11-30 23:28

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

AHE Łódź ma opcję, żeby studiować całkowicie przez internet, tzn. tylko dwa-trzy zjazdy w siedzibie uczelni. Na dyplomie końcowym oczywiście byłoby wpisane, że to studia niestacjonarne (ani słowa o internetowej formie). Jak się na to zapatrujecie?

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0