PUW, Okno czy pjatk?

Odpowiedz Nowy wątek
2018-03-15 11:27
0

Witam,

Wiem, że ten temat był poruszany na tym forum już milion razy, ale wciąż mam pewne wątpliwości, którą z tych uczelni wybrać, chodzi mi oczywiście o studia internetowe.

Chciałbym, żeby moje studia na kierunku informatyka były jak najbardziej ukierunkowane na programowanie, gdyż ta dziedzina najbardziej mnie interesuje.

Dodam jeszcze, że studia przez internet to studia dla prawdziwych indywidualistów.

Zacznę od PUW. Obecnie ta uczelnia prowadzi studia internetowe pierwszego stopnia na kierunku informatyka, a jedną ze specjalności jest: Technologie programowania - Akademia programowania / Akademia kodera. Czyli w wielkim stopniu skupia się na programowaniu. Czesne miesięczne na PUW wynosi 350 zł, czyli zdecydowanie mniej niż na pjatk. Siedziba PUW znajduje się w Łodzi.

Pora na pjatk. Jest to bardzo renomowana uczelnia, jednak bardzo droga, czesne miesięczne wynosi 950 zł, a dodatkowo trzeba zapłacić jednorazowe wpisowe w wysokości 1000 zł.

Pjatk ma bardzo przejrzystą ofertę, wszystko jest doskonale opisane na ich stronie. Można nawet zobaczyć przykładowe materiały, jakie będą na studiach.

Najmniej ciągnie mnie do studiowania w Okno. Jest tam dużo przedmiotów ściśle technicznych, które niewiele mają wspólnego z programowaniem.

Myślę, że w studiowaniu przez internet najbardziej liczy się jakość materiałów dostępnych do nauki. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić, która z tych uczelni zapewnia najlepszą jakość materiałów.

Wiem, że jestem w stanie nauczyć się programowania. Jednak obecnie moja wiedza programistyczna jest średnia.

Co moglibyście powiedzieć o każdej z tych uczelni?


Programowanie to coś więcej niż poezja.
edytowany 1x, ostatnio: Enczimnitez, 2018-03-15 15:44

Pozostało 580 znaków

2018-08-14 15:24
andzia
0

Bardzo mnie zmieszałeś. Czy twierdzisz ze PUW Polski Uniwersytet wirtualny to jedno i to samo co AHE Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna?

Pozostało 580 znaków

2018-08-14 18:47
0

Tak, po skończeniu Informatyki na PUW dostajesz dyplom AHE w Łodzi.


Wiedza to potęga

Pozostało 580 znaków

2018-08-16 22:40
Mały Ogrodnik
0

Dla osoby z doświadczeniem która i tak uczy się sama podstaw z książek/wykładów, lepiej robić mgr na OKNO czy poświęcić mniej czasu i WSINF albo PUW?

Pozostało 580 znaków

2018-09-03 18:26
Kachna
0

Znam kilka osób, które ukończyły studia online pracując i wyszło im to tylko na dobre. Pracodawca zadowolony, ze ma wykwalifikowanego pracownika w dodatku ze stażem, odpowiednim stażem, a nie z miesięczną praktyką w ogródku restauracyjnym. Uważam, ze https://www.puw.pl/pl to dobry wybór dla osób chcących odciążyć rodziców z długoletnich studiów, dla tych którzy chcą poważnie wejść w życie, a nie zasmakować życia studenckiego na nic nie wnoszących libacjach. Wyczytałam gdzieś, że studia on-line to studia dla leniów. No kurcze nie wiem, jak można takie bzdury pisać o ludziach, którzy podejmują się pracy ucząc się w tym samym czasie. Jak dla mnie to godne podziwu.

Pozostało 580 znaków

2019-03-23 21:20
0

Studiowanie przez Internet jest trudniejsze niż studia stacjonarne. Trzeba mieć sporo samodyscypliny i samemu przedzierać się przez problemy związane z zapamiętywaniem i ćwiczeniami. To dla pracujących jest jeszcze trudniejsze, bo mogą to robić dopiero po pracy. Wysokie czesne mobilizuje dopóki dajesz radę. Dlatego najlepiej wybrać takie studia, które pasują do tego co już robisz, żeby uczyć się czegoś do czego zyskasz na bieżąco praktykę. Dla mnie Grafika komputerowa i multimedialna na PUW wiąże się z tym co robię w pracy. Niższe stypendium tez jest ok. Ważne też są zjazdy 2-3 na semestr.

Pozostało 580 znaków

2019-05-27 15:48
0
  1. maja ruszyła rekrutacja na rok akademicki 2019/20 na uczelni AHE w Łodzi. Myśląc o moich studiach stresuję się ogromnie. Wszak jest to obszar nie do końca dobrze przeze mnie poznany. Jednak ambicja powinna wziąć górę.

Do liceum chodziłem relatywnie bardzo dawno temu, były to lata 1998-2002, więc najważniejsze jest teraz powtórzyć materiał z matematyki ze szkoły średniej, co właśnie czynię.

Do powtarzania materiału korzystam z tej strony: http://www.matematykam.pl

Wielkim udogodnieniem jest opis wszystkich przedmiotów będących na studiach informatycznych na tych stronach: http://edu.pjwstk.edu.pl/wyklady/ oraz http://wazniak.mimuw.edu.pl/

Nie nastawiam się, że studia będą lekkie. Wszak moim głównym celem jest poszerzenie moich programistycznych horyzontów.

Zawsze twierdziłem, że szkoła to najwspanialsza instytucja. :)


Programowanie to coś więcej niż poezja.

Pozostało 580 znaków

2019-11-01 23:09
0

Gdy studia informatyczne potrzebne są do realizowania konkretnych projektów w rodzinnej firmie rodziców, to na PUW jest możliwość realizowania konkretnych praktycznych zadań. Nie mam też problemu z uczeniem się po nocach, czy jeżdżeniem na zjazdy w tygodniu, bo można uczyć się w dogodnych dniach i godzinach i dzielić się problemami i wiedzą w firmie.Do tego czesne na PUW też ma znaczenie. Krótko, jak dokładnie wiesz czego chcesz od uczelni, to na pewno ją dobrze wybierzesz.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0