Czy mój plan ma sens?

0

Witam!
Opiszę na początku moją sytuacje. Od pond pół roku interesuję się programowaniem(wiem, ze to niewiele, ale zawsze trzeba zacząć). Zaczynałem od totalnych podstaw i pisania "Hello world" w c++. Aby móc pogłębić bardziej swoją wiedzę oraz poznać ludzi, którzy interesują/zajmują się informatyką, otworzyłem drugi kierunek studiów(wiadomo jaki:) ). Cały czas tworząc programiki i poznając język stanąłem oto w tym miejscu, w którym prosiłbym o poradę. Otóż znam podstawy podstaw c++(przerobione "Symfonia I/II"; "Pasja C++"; "od zera do gier..."; kilka innych mniejszych kursików; zrobiłem ponad 50 zadanek na spoj'u; naklepałem sporo programików - warcaby, statki, jakies pseudo rpg itd), także podstawy html/css/js(kilkanascie stronek, statki itd). Uczę się w ciągu dnia WinApi oraz wieczorami html/css/js. Od stycznia chciałbym przystopować z WinApi i zacząć naukę Pythona, a w kwietniu/maju chciałbym aplikować na staż/pracę do jakiejś firmy. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś z bardziej doświadczonych tutaj ludzi powiedziałby mi, czy obrany przeze mnie "tok nauczania" ma sens i czy mam szansę zrealizować założony przeze mnie cel w owym terminie. Nie sprecyzowałem gdzie chciałbym znaleźć zatrudnienie na stałe, ponieważ nie mając prawdziwego doświadczenia za sobą ciężko mi to określić. na razie myślę o back-endzie lub GameDevie, a to dzięki pierwszej pracy chciałbym zdobyć "opierzenie" w zawodzie.
Z góry dziękuje :)

3

Moim zdaniem taki plan jest słaby pod kątem szybkiej pracy w zawodzie. Bo akurat C/C++ i WinAPI to nie są specjalnie popularne technologie na rynku a jeśli juz jest w tym praca to ciężka i dla ludzi z doświadczeniem. Czemu nie uczysz się Pythona / Rubiego / Javy / C#?

0
Sereth napisał(a):

Witam!
Uczę się w ciągu dnia WinApi oraz wieczorami html/css/js. Od stycznia chciałbym przystopować z WinApi i zacząć naukę Pythona
Z góry dziękuje :)

Po co łapać tyle sroczek za ogon? Wiedzę spokojnie jeszcze zdążysz poszerzyć, na razie postaraj się względnie ukierunkować żeby faktycznie mieć szansę na złapanie się na jakiś staż za kilka miesięcy i zdobywanie komercyjnego doświadczenia.

0

Przerzucenie się na inny język nie oznacza, że zaczynasz od początku. Na tym etapie wszystkie języki są bardzo podobne do siebie. Idę o zakład, że nie jesteś na takim poziomie w C++ żebyś bardzo to odczuł. Defacto będziesz musiał się nauczyć tylko nowej składni.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1