Jakich języków warto się uczyć?

0

Czy C#, HTML, CSS i JavaScript to dobre połączenie (w tej kolejności)? Może lepiej skłaniać się ku Javie/Ruby ? Robotem nie jestem, wiadomo, na wszystko potrzeba czasu i doświadczenia.
Przeglądając ogłoszenia o prace wymagania są przeróżne, bardziej kierować się na back czy front -end?
Jeszcze jedno pytanie... Opanowałem C++ na poziomie obiektowym - jest sens dalej szlifować Cpp czy od razu przejść do C#?

1

Ucz się tego co Ci pasuje - HTML, CSS i JavaScript zawsze warto znać jak chcesz pracować w webie. Każdy popularny język backendowy będzie ok pod kątem przyszłej pracy - nie uzależniaj swojej przyszlości od opinii przypadkowych ludzi z internetu.

1

Olej takie rozkminy i zainteresuj się na serio jakąś działką programowania (bezpieczny wybór to coś związanego z webem, wszystko jedno czy backend czy frontend), i zacznij programować dla zabawy poznając dane technologie oraz ogólne zasady programowania (te są ponad językami).

Jeśli nie wiesz co wybrać, to poczytaj w necie o jakichś językach/technologiach/działkach programowania i wybierz to, co wydaje się najciekawsze. Tu nie ma miejsca na kalkulacje "co się lepiej opłaca" - żeby ogarnąć programowanie na jakimś tam średnim poziomie potrzeba co najmniej kilku lat. Na serio na tym etapie nie ma znaczenia co wybierzesz teraz...

2

Warto się uczyć języków z 2 powodów
1) spodoba ci się jakiś i chcesz go poznać
2) masz na oku pracę/zlecenie w tym języku i możesz zarobić odpowiednio (podciągne pod to jeszcze zaliczenie na jakiejś uczelni), bądź też projekt hobbystyczny, który tworzysz wg ciebie będzie najlepiej w danym języku stworzyć

inne przyczyny są słabe i nie warte rozważania.

1

jak dla mnie tylko javascript, najwięcej ogłoszeń w dziale praca i słyszałem pogłoski, że ma powstać oddzielny dział JS'a więc jak widać- jest hype

;)

0

A jak dla mnie Java backend.

8

Języka angielskiego.

0

Python, Ruby, ES6(Node.js) to jest na czasie, zapotrzebowanie jest i cały czas idzie w górę. W poważnych korporacjach Scala i Kotlin fajnie się rozwija. Mnie bardziej ciekawi czy Ceylon i Rust ugra troszkę torcika na rynku języków programowania.

1


C# wygrywa :)

1

Z innej beczki - jak wszedłem w tego linka to w polecanych po prawej stronie mi się wyświetliło: "Uncle" Bob Martin - "The Future of Programming"


mam wrażenie, że to może być o wiele ciekawsze niż film pod tytułem "Top 10 Programming Languages to Learn in 2017".

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0