Jaki nowy język programowania wybrać?

0

Witam zastanawiam się nad wyborem kolejnego języka programowania do nauki jak i aby potem w nim pisać aplikacje.Do tej pory miałem styczność z c/c++ , objective-c,swiftem.Myśle teraz nad wyborem jednego z tych języków programowania: Rust,Go,Kotlin jak i ewentualnie D. Zamierzam głównie pisać aplikację a może w przyszłości pokuszę się nawet o napisanie jakiś prostych gier w jednym z języków które podałem.Jaki język programowania będzie najlepszy wybór biorąc pod uwagę aby aplikacje mogły być pisane pob mac osx,linuxa i windowsa. Który z tych języków programowania ma największą przyszłość.

1

imo kotlin, spelnia wszystkie kryteria, dziala pod jvm i jest bardzo przyjemny

1

tylko HTML

2

Zacznij pisać programy i zobacz czego Tobie brakuje w obecnych językach, wtedy wybierz kolejny. Inaczej to bez sensu, bo bedziesz znac kilkanascie języków, a w żadnym nie będziesz umiał napisać programu.

0

Aktualnie jak przeglądam najbardziej jestem za rust i go.Co do kotlina to nie jestem zbytnio przekonany ze względu na to ze niezbędne jest do wykonania programu Java Virtual Machine a do niej kompletnie nie jestem przekonany jak zresztą do samej javy.

0

Java i JavaScript.

0

Java i javascript odpadają próbowałem w nich pisać i mi nie podchodzą totalnie. Jesli miałbym wybierac jave to juz wolał bym dalej zostać przy c++

0

GO lang, Dart, Rust, Haskell - może coś z tych?

0
Krzywy pomidor napisał(a):

Java i JavaScript.

Można nie przepadać ale warto poznać. Z JVM masz jeszcze np. Scalę.
Python jest również przyjemny.

Czy znasz jakąś technologię dobrze? Bo jeśli nie to skupiłbym się najpierw na jednym.

Nie widzę za bardzo u Ciebie nic ze stacka webowego i warto byłoby to nadrobić.
do tego własnie Java/C# oraz JS byłby dobry .W web akurat od JSa nikt nie ucieknie.

0

A jaki drugi język do nauki obok Pythona? Myślałem o C, używam Linux i C# nie za bardzo by pasował, a Java jakoś mi nie przypasowała. Jakiś w miarę prosty jak Python bym wolał z tych nowoczesnych, C++ to za trudne.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0