Jaka książka do kontynuacji nauki c#

0

Witam,

Trochę interesuję się programowaniem, dlatego chciałbym prosić o radę. Ostatnio przerobiłem "C# Rusz Głową" i chciałbym wiedzieć co mógłbym kupić żeby poszerzyć swoją wiedzę. Zastanawiałem się nad pozycjami o WPF i asp.net, myślałem o książce "ASP.NET MVC 5. Zaawansowane programowanie", bo ma dobre oceny.

Myślałem też o tym, czy nie zacząć przygotowywać się do IO, indeks jest kuszący, ale dość ciężko mi idzie ogarnianie tych zadań. Ogólnie c# podoba mi się bardziej niż c++(którego nigdy do końca nie ogarnąłem), ale z tych zadań co robiłem, da się je zrobić w c z std z c++ (były raczej dobrze, ale za długo działały i wyrzucało przekroczony czas), c troszkę ogarniam, bo pisałem programiki na uC i kody do zadań pisałem w niby w c++, ale bez obiektowości, czyli praktycznie w c z iostream .

Mam jeszcze pytanie, czy w pracy się liczy bardzo jaki kierunek się skończyło, chodzi mi o to, czy na Informatyce Stosowanej z WIMIIP trudniej znaleźć lepszą pracę niż na informatykach za 900+pkt, chodzi mi dokładnie o AGH.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

1

clr via c# http://www.amazon.com/CLR-via[...]loper-Reference/dp/0735667454
imo nie znajdziesz lepszej ksiazki dla srednio zaawansowanych

0

katelx
jak John Robbins poleca to się zgadzam, iż je to dobre...

1

Zastanów się czy chcesz pisać aplikację webowe, desktopowego, może mobile? I zacznij je pisać. Ewentualnie możesz wziąć sobie do ręki jakąś klasykę typu Clean Code czy GOF czy SICP.

0
n0name_l napisał(a):

Zastanów się czy chcesz pisać aplikację webowe, desktopowego, może mobile?

Dzięki książce "Visual Studio 2013. Tworzenie aplikacji desktopowych, mobilnych i internetowych" Dawida F. możesz opanować to wszystko za jednym zamachem!

0

Najpierw chciałem wszystkim podziękować za udzielenie się w moim temacie :). Odnosząc się do wypowiedzi n0name_l napisałem już kilka programików w c#(poza tymi co trzeba było napisać podczas lektury), ale nie miały one żadnego celu - jedynie pomóc mi troszkę bardziej zrozumieć delegaty, eventy i kilka trików pokazanych w tej pozycji(i tak mi się szybciej ogarniało te konstrukcje niż wskaźniki w c).Powiem szczerze, że zainteresował mnie WPF, który jest tylko zasygnalizowany w dodatkach i chciałbym poznać jakieś sposoby połączenia aplikacji z serwerem.

Mój angielski nie jest tragiczny, ale czuję, że na literaturę techniczną po angielsku trochę dla mnie za wcześnie, co o tym myślicie? Tekst czytany rozumiem (z czytaniem MSDM sobie jakoś radzę). Ogólnie czytając komentarze powinienem wziąć się za Clean Code? Może jeszcze jakąś pozycję sobie wezmę, to dostanę książkę gratis :).

2

Literatura techniczna jest pisana tak prostym językiem, że gwarantuje że z odrobiną chęci sobie poradzisz, nie ma co się martwić na zapas i później przeklinać helionowe tłumaczenia.

0

Może wezmę Pro ASP.NET MVC 5 i Clean Code, co Wy o tym myślicie?

0

Pozwalam Ci ;-)

Na poważnie - uważam że to bardzo dobry wybór.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0