Książka do nauki C#

0

Cześć, chciałbym zacząć swoją przygodę z programowaniem w C# ale nie do końca wiem od czego zacząć. Dotychczas miałem jedynie styczność z C++ na studiach - jednak wiedza była tam przekazywana dosyć biednie, sam też zresztą nie paliłem się żeby zgłębiać ją na własną rękę. Wygląda to więc tak, że wiem co nieco, znam składnię i umiałbym napisać prosty program, lecz na pewno nie czuję się na tyle pewnie, żeby powiedzieć, że "umiem" C++.

Jeśli chodzi o C# to przerobiłem jedynie kurs dla początkujących na stronie Microsoftu, prowadzony przez Boba Tabora. Chciałbym jednak do tego podejść już na poważnie, dlatego szukam jakiejś książki, która mogłaby uporządkować jakoś moją wiedzę, poszerzyć ją i wskazać kierunek dalszego doskonalenia. Moją uwagę przykuła książka "C#. Rusz głową! Wydanie III" - http://helion.pl/ksiazki/c-ru[...]ne-andrew-stellman,cshru3.htm. Znalazłem dużo pozytywnych opinii na jej temat, ale chciałem się poradzić ludzi, którzy siedzą w temacie i może mieli styczność także z innymi pozycjami.
Dlatego moje pytanie brzmi, czy ta książka będzie dla mnie dobrym wyborem? Czy może są jakieś inne książki warte uwagi?

0

Jakby nie ta książka (tylko starsze wydanie) to dzisiaj bym nie nerdził w piwnicy na 2 zmiany (no dobra, dzisiaj nerdziłem tylko na jedną zmianę bo sobota):/

Więc polecam.

0

Trochę nie na temat, ale mając 2 książki:

  1. Czysty Kod
  2. C#. Rusz głową!

Od której najlepiej zacząć?

0
Madness napisał(a):

Trochę nie na temat, ale mając 2 książki:

  1. Czysty Kod
  2. C#. Rusz głową!

Od której najlepiej zacząć?

To zależy co chcesz osiągnąć. Pierwsza traktuje o tym jak podejść do tematu programowania gdy się już programuje a druga o programowaniu w C#. Kup obie i przeczytaj.

0

C# in a Nutshell wydanie pl też jest :)

0

1.C# in a nutshell (ale nie wersja pocketbook)
2.Co prawda nie jest to książka, ale najlepszy kurs po polsku jaki wiedziałem http://piotrgankiewicz.com/co[...]coming-a-software-developer/#!

0

C# Rusz głową nada się idealnie, z jednej strony można się uczyć będąc całkowicie początkującym, z drugiej jest świetna aby się doszlifować i mieć już jakiś poziom.
Co do książki C# 6.0 w pigułce to nie jest ona skierowana dla osób które czują się niepewnie w tym języku. Ta książka będzie dobrym wyborem dopiero po przerobieniu wcześniej opisywanej książki

0

Okej, dzięki wielkie. W takim razie zabieram się za lekturę

0

Gdyby ktoś chciał kupić, to znalazłem w bardzo fajnej cenie:
https://www.profit24.pl/C.-ru[...]3116,product823217.html?cno4d

0

Nie wydaje się Wam, że seria 'Rusz głową!' nie jest zbyt banalna dla kogoś, kto już coś tam pisał?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0