Studia 2. stopnia Informatyka na SGGW po innym kierunku

0

Kończę 2. rok Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Warszawskiej i jestem coraz mniej przekonany do słuszności robienia 2. stopnia na tym kierunku. Myślałem o przejściu na magisterkę na Informatykę na moim wydziale, ale nie jestem pewny czy moja średnia mi na to pozwoli, a i dostępne specjalności nie bardzo mi pasują. Stąd moje pytanie jak ma się sprawa z 2. stopniem Informatyki na SGGW. Jak przebiega rekrutacja? Czy dużo osób zostaje na 2. stopniu? Jaka jest szansa na dostanie się na 2. stopień po zrobieniu inżyniera na innej uczelni z innego kierunku?

Jeśli chodzi o specjalności to na SGGW interesują mnie Zastosowania multimediów. Porównywałem program studiów inżynierskich i dość duża część przedmiotów pokryła się z moim kierunkiem (analiza, algebra, fizyka, elektronika), ale np. mimo, że na studiach miałem programowanie to zaledwie liznęliśmy język C i C++, a o programowaniu obiektowym wiem tyle, że po prostu coś takiego istnieje. Jak jest z wykorzystaniem zdobytej wiedzy na studiach inżynierskich na 2. stopniu? Od czasu do czasu siadam do nauki programowania i próbuję coś dłubać samodzielnie, ale nie wiem czy to wystarczy. Mam jeszcze 1,5 roku, więc to szmat czasu żeby ogarnąć w miarę temat programowania, ale czy nadrobienie programowania wystarczy? A jak nie to co jeszcze wypadałoby przerobić samemu? I jakie są szanse na faktyczne dostanie się na magisterkę na Przetwarzanie multimediów na SGGW?

0
soofmu napisał(a):

Czy dużo osób zostaje na 2. stopniu?

Czy naprawdę interesują Cię inni? To powinno być dla Ciebie nieistotne. Liczy się tylko to, że Ty chcesz iść na drugi stopień. Owczy pęd zostaw dla konformistów, programiści do takich nie należą :) Ja byłem na drugim stopniu Informatyki tylko dlatego, że na to potrzeba tylko 1.5 roku więcej, żeby zdobyć pełne wyższe nic nie warte wykształcenie :D Miałem taką możliwość, by studiować dalej i szkoda by było po tych 3.5 latach studiów inżynierskich nie dorobić sobie tego mgra...

soofmu napisał(a):

Od czasu do czasu siadam do nauki programowania i próbuję coś dłubać samodzielnie, ale nie wiem czy to wystarczy.

Programowanie służy tylko i wyłącznie do tego, żeby móc urządzeniu przekazać swoje myśli, żeby ono mogło te myśli wykonywać, powielać u innych itd. ;)

Jeśli będziesz w stanie samodzielnie napisać komercyjną aplikację na poziomie innej aplikacji wykonanej przez jednego programistę, to będziesz gotowy do pracy. Na studiach, na programowaniu są raczej proste akademickie przykłady, ale jeśli je poznasz dokładnie, to będziesz lepiej rozumiał, jak to wszystko działa, a być może niektóre poznane rozwiązania wykorzystasz we własnych aplikacjach.

Z drugiej strony jeśli jesteś odpowiednio zdeterminowany do nauki programowania, to znacznie lepiej wykorzystasz czas, ucząc się tego na własną rękę, bez bata nad sobą. Bierzesz materiały ze studiów dla studentów informatyki i się uczysz, poznajesz to co oni mieli.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1