Praktyki letnie - Wrocław - I rok studiów

Odpowiedz Nowy wątek
2015-01-26 20:47
0

Cześć,

Szukam informacji o praktykach letnich, które mogłyby mnie przybliżyć do pracy jako młodszy programista Java. We Wrocławiu oferuje je chociażby Nokia, jednak na stronie wyraźnie piszą, że wymagany jest ukończony min. II rok studiów. Czy spotkał się ktoś z sytuacją, że robią w tym wyjątki? Co z osobami, które nie studiują, a chcą załapać się na takie praktyki?

Obecnie jestem na I roku, więc to czego uczę się na uczelni, to głębokie podstawy programowania, ale oczywiście programowaniem zajmuję się w domu. Obecnie znam podstawy Java + dobrze HTML, CSS i mam taką bardzo podstawową wiedzę z webdevelopmentu (PHP, MySQL, tworzenie stron, używanie gotowych silników, modyfikacje itp.).

Teraz po sesji wezmę się znów za Javę. Chcę stworzyć jakiś projekt, gdzie przy okazji nauczyłbym się sporo nowych rzeczy, a po kolejnych poprawkach kodu miałbym co pokazać.

Sporo czytam, szukam jakichś spotkań, projektów dot. IT we Wrocławiu i co nie co tego jest - można coś się nauczyć. Próbowałem w Javathlonie w Nokii, ale nie udało mi się załapać do 10-ciu najlepszych.

Myślicie, że jest szansa dla takiego świeżaka na praktyki płatne/darmowe? Czy ktoś spotkał się w firmach z praktykantami w moim wieku (rocznikowo 20 lat)?

Z tego co widać, to Nokia zarzuca sidła na programistów, ale szukają bardziej doświadczonych osób i takich, którzy będą gotowi zadeklarować się na pracę na np. pełen etat po szkoleniu/praktykach, bo to w końcu inwestycja dla firmy.

Pozostało 580 znaków

2015-01-26 21:29
0

Może nie w javie, ale w php biorą na staż w clear code. Do tego jest chyba 1500 netto/miesiąc. Jak nie znajdziesz nic ciekawego to nawet taki staż powinien być ok.

Pozostało 580 znaków

2015-01-26 22:52
1

Dzięki za informacje, ale raczej nie chciałbym iść w kierunku PHP, chociaż nazwę zachowam, bo w lutym pójdę chyba na takie fajne szkolenie w RST.

Mam już zapisanych kilka firm, które robią takie letnie praktyki, ale większość otwarcie mówi, że chce studentów z ostatnich lat. Jednak postaram się zrobić jakiś ciekawy projekt, to wtedy moje CV, mimo, że puste w rubryce doświadczenie, to jednak będzie więcej warte jeśli sam zrobię coś używając popularnych technologii.

a mógłbyś podzielić się listą tych firm ? - Sladziu 2015-02-04 20:37
Tzn. mam tak zapisane w głowie, a będę szukał wszystkich jakie są, gdy będę wysyłał CV. Na pewno Nokia, Credit Suisse, Grupa Unity, Sii, Capgemini, Tieto - jest tego więcej, ale te pamiętam. - adhed 2015-02-04 20:41

Pozostało 580 znaków

2015-01-27 01:26
0

@adhed aplikuj po prostu do normalnych firm. Nie muszą mieć oficjalnych praktyk wakacyjnych dla studentów. Wiele firm nie robi takich zmasowanych akcji a mimo to chętnie zatrudnia studentów na umowę-zlecenie.


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

2015-01-27 11:10
0

Na pewno to zrobię. Zostało kilka miesięcy i od lutego biorę się za Javę, ale w ten sposób, żeby coś stworzyć i przy tym uczyć się nowych rzeczy.

Chciałbym się załapać, bo od tego warunkuję czy zostanę na wakacje we Wrocławiu czy nie. Pracować w inny sposób niż coś zbliżonego do zawodu, to tutaj nie chcę, bo wolałbym pojechać za granicę - zobaczyć kawałek innego świata i więcej zarobić. Teraz utrzymuję się sam i musi mi się też opłacać tutaj zostać (a praktyki nawet za malutkie pieniądze by się opłacały), jak nie dostałbym się na praktyki to wrócę na wakacje do rodzinnego miasteczka, bo tam mam chociaż ciekawszy region.

Wiem, że firmy niezbyt chcą inwestować w studentów pierwszy lat studiów, bo zależy im, żeby ta inwestycja nie poszła na marne, tylko żeby potem ci praktykanci u nich zostali, a taki student nie wiadomo czy będzie miał czas w czasie roku.

edytowany 1x, ostatnio: adhed, 2015-01-27 11:11

Pozostało 580 znaków

2015-01-27 11:16

Nokia nie powinna robić problemów z przyjęciem osoby przed ukończeniem drugiego roku studiów. Przynajmniej mi nie robili, a byłem w identycznym wieku :)

Pozostało 580 znaków

2015-01-27 11:43
1

@adhed może być już na to za późno, ale myślałeś na przykład o aplikowaniu na Google STEP albo na podobny program? Powtarzałem to już kilka razy, ale powtórzę jeszcze raz:
W trakcie studiów masz bardzo mało wakacji w czasie których jesteś studentem. Dokładniej do magistra masz ich 4, maksymalnie 5 jeśli bronisz się po wakacjach. Warto ich nie marnować. Dla korpo we wrocławiu możesz pracować w ciągu roku akademickiego i raczej nie będzie to żaden problem. Ale są miejsca gdzie dostać się trudniej a będąc studentem jest trochę łatwiej. Raz na jakiś czas staram się przypominać że np. ESA i CERN chętnie przyjmują studentów, ale akurat w tym przypadku to odpada bo trzeba być po 3 roku studiów. Jednocześnie są firmy które interesują się właśnie studentami 1 i 2 roku - przykładem jest właśnie STEP w Google. Ja bym osobiście polecał "wakacje" przeznaczyć na ładne wpisy w CV a rok akademicki na pracę którą łatwo dostać.


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

2015-01-27 11:53
0

@Shalom właśnie dokładnie o to mi chodzi. Już obrałem sobie w głowie jasny cel, jakim jest zostanie programistą i chciałbym po kolei powoli go realizować. Dlatego szukam takich praktyk już na tych pierwszych wakacjach, bo im wcześniej nazbieram takich wpisów tym lepiej, a jest tak jak mówisz - często można pracować na 1/2 albo 3/4 etatu w czasie studiów, więc ja byłbym chętny na coś takiego. Wychodzę teraz z założenia, że warto będzie dobrze przepracować te najbliższe lata, żeby potem mieć lepiej.

Czytałem Twoje wpisy o ESA i CERN i to jest coś strasznie ciekawego, bo kosmosem też się jakiś czas temu zacząłem interesować, dlatego jak będę na dalszych latach studiów, to spróbuję zaaplikować. O STEP w Google nie słyszałem, teraz zerknąłem i wygląda to bardzo ciekawie, wieczorem doczytam, dzięki! :)

@Zellus - w sumie to też tak myślę, bo widzę, że oni teraz szukają nowych osób prawie, że masowo, dlatego jak śledzę na bieżąco wszystkie informacje od nich i tam też na pewno napiszę pod koniec wiosny.

edytowany 2x, ostatnio: adhed, 2015-01-27 11:57

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0