C# Literatura

0

Witam. Planuje zakup literatury dotyczącej języka C# (chcę go uczynić moim zawodowym językiem). W swoim życiu liznąłem już trochę programowania (nie zawodowo). I jestem przed małym dylematem.

Planuje zakup

http://www.amazon.com/Pro-NET-Framework-Professional-Apress/dp/1430242337

http://www.amazon.com/Microsoft-Visual-2012-Step-By/dp/0735668019

Jednakże obie są w języku angielskim i tutaj pojawia się mój mały dylemat. Czy nie warto kupić 3 książki mówiącej o jakiś podstawach w języku Polskim tak aby poczytać o podstawach w naszym języku, a dopiero później wziąć się za literature obcojęzyczną. Tzn boję się, iż czytając od razu literature obcojężczną mogą mi umknąć jakieś dość ważne podstawy. Problem w tym że literatura polsko-języczna jest dość uboga lub stara więc jeżeli kupić to co.

1

Jak znasz już trochę programowania to wydaje mi się, że dobra może być książka Andrew Troelsena. Omawia ona całą platformę .NET. Ja się z niej uczę.
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/104381/jezyk-c-2010-i-platforma-net-40.html
Tutaj link do niej.

0

Pro C# 5.0 bardzo dobra książka, co prawda czytałem tylko w bibliotece między zajęciami ale mogę śmiało polecić ;)

0

Trollsena kupuje na pewno, problem nad którym się zastanawiam do bariera językowa. Tzn czy nie warto kupić 3 pozycji po polsku, aby czytając ją zapoznać się z terminologią tak, aby łatwiej było mi czytać pozycje anglojęzyczne. A jeżeli kupić 3 pozycje po Polsku to czym miała by ona być.

0

traktor90 - to samo chce kupić tylko po angielsku i nowszą edycje, a co do tego co zlinkowałeś to mocno odrzuca mnie opinia

Niestety ciężko polecić mi tę książkę w obecnym wydaniu - tłumaczenie z dużą ilością literówek i błędów znacznie bardziej poważnych (tłumaczenie maszynowe?). Miałem możliwość w takcie czytania porównywać z kolejnym już wydaniem po angielsku, które jest bardziej dopracowane. Ogólnie książka bardzo dobra - teoria i od razu przykład, widać więc wszystko jak wychodzi w praniu. Polecam korzystanie z udostępnionego kodu - unikniemy w ten sposób wielu rozczarowań (powód jw.). Wydając 200 zł na książkę, w wydawnictwie takim jak PWN, oczekiwać można wysokiej jakości - i po części jest to prawda. Książka bardzo ładnie wydana, solidna, dobry papier - będzie służyła przez lata. Jednak wspomniane niedociągnięcia utrudniają odbiór treści jednego z najlepszych podręczników na świecie do C# i .NET. W podsumowanie muszę przyznać, że jestem trochę zawiedziony - kolejnym razem zajrzę w księgarni do środka aby przekonać się, czy udało się Państwu poprawić "popełnione" niedociągnięcia. Liczę na to.

0

Mam Troelsena po polsku i odradzam - tłumaczenie jest momentami irytujące. Podejrzewam, że oryginał będzie lepszy (ale nie czytałem, więc nie wiem).

0

Troelsen jest rzeczywiście momentami niezrozumiały. Ta książka stanowi dla mnie bazę do dalszej nauki. Przykład: w książce jest opis wielowątkowości na 40 stron.
http://www.albahari.com/threading/
Tu jest darmowy e-book na temat wielowątkowości. Podobnie LINQ. Omówione tylko kilka przykładowych slow kluczowych.
PS. Ja więcej rozumiem z polskiej książki z literówkami niż z angielskiej bez literówek.

0

Przy okazji: książka Troelsena jako ebook w 3 formatach u wydawcy w jednodniowej promocji za 10 dolarów:
http://www.apress.com/9781430242338

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1