[Delphi] Załączniki do pliku TXT

0

Nie wiedziałem jakich słów kluczowych użyć w wyszukiwarce, z "załączniki" nic nie znalazło, więc jak było to przepraszam.

Gdzieś kiedyś czytałem/słyszałem że można do plików exe i innych dopisywać jakieś łańcuchy ale nie wewnątrz pliku, tylko jako załącznik (komentarz?). Chciałbym coś podobnego zrobić na plikach tekstowych. Dokładnie chciałbym dołączyć liczbe integer + krótki łańcuch (okolo 50 znakow), a potem je odczytywać. Cała ta operacja nie może mieć wpływu na tekst który znajduje się w pliku.

0

Pierwsze słysze. Wątpie aby mozna było cos takiego robić bez dodania danych normalnie do pliku. Co najwyzej możesz ingerować w atrybuty pliku i daty - co by nie było zauważalne w zawartości :D .Chyba żebys po prostu sam robił jakąś liste plików i dodawał do tej listy informacje do każdej pozycji.

0

Właśnie teraz tak mam że zapisuje te informacje w osobnym pliku bin wraz z powiązaną ścieżką do pliku TXT, ale myślałem że da sie to jakoś "dopisać" do pliku. Może jako zasób? W końcu wirusy jakoś zarażają pliki, podobnie packer UPX dodaje depaker do execa :]

0

chodzi ci o ntfs alternate data stream?

0

Nie wiem, możliwe, tylko obiło mi się o uszy i nawet nie wiedziałem jak tego szukać

0

Ehh, musze przypomnieć sobie hasło, nie moge edytować posta, sorry za nowego

Tak więc nie mogę znaleźć nic na ten temat. migajek mógłbyś podać jakiś prosty przykład? na pewno przyda się innym

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1