[delphi] jak wykryc bluetooth w swoim programie

0

Witam.

Czytałem arty na temat portu COM, czytalem inne różne arty na ten temat i mam pare pytań, mam nadzieję, że może wspólnie uda sie to jakoś wykonać a i myśle, że może zainteresować to każdego:

  1. kupiłem BT ze sterownikami na płycie. Podczas instalacji sterowników instaluje sie również program do obsługi BT gdzie współpracuje z różnymi urządzeniami m.in z telefonami. W systemie instaluje sie duzo protw COM wirtualnych jako BT. mam np:
    od COM7 do COM16. Jeśli teraz wyłącze ten program do obslugi BT a urzadzenie zostaje nadal podlaczone to czy moge wykryc to urzadzenie jakos w delphi zeby moc potraktowac je jako port COM i swobodnie wysylac informacje tak jak jest opisane w arcie LOFIXA ?

  2. Czy np jesli napsize program w delphi, ktory widzi moje urzadzenie BT. to czy mozna wydzielic tylko taki sterownik do tego BT zeby nie instalowal wszystkiego w systemie, czyli: zeby nie byo modemu BT, audio BT ani innych rzeczy tylko zeby wydzielic jakos sterownik ktory instalowal by tylko jeden dodatkowy port COM ??? i ten port wykrywany by byl przez ten moj program napisany w delphi ?

  3. Jesli sie juz uda wykrywac BT to jak teraz wykryc urzadzenia na nim ? gdzie szukac opisu i mozliwosci jakie ma moje BT tak zeby skanowac oklice (do 100 m) i jesli wykryje ze moj telefon ma wlaczone BT w opcji DOSTEPNy to zeby moje BT i moj program w delphi wykryl wlasnie ze jest urzadzenie i czy mam zamiar sie z nim polaczyc ?

na razie zostawiam te 3 pytania. byc moze ktos lub kilka osob zechce stworzyc taki projekt w ktorym nauczylibysmy sie tego wspolnie co Wy na to?

POZDRAWIAM

0

Ja tylko napisze iż istnieje biblioteka do obsługi bluetooth pod delphi. Wymaga ona Windows XP SP1.

http://delphi.icm.edu.pl/ftp/d60free/WBluetoothSocket.zip

0

jak to dodac do delphi ? jak tego uzywac? sa jakies mauale czy cos ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1