TradioButton graph

0

Potrzebuję zrobić menu oparte o coś w stylu TradioButton tylko by zamiast tych kółeczek była grafika :)? czy jest w wersji ent. jakiś komponent za pomocą którego można to szybko zrobić?

// ok dzieki

0

z tego co mi wiadomo to w standardowych nie ma (ale zapewne gdzieś znajdziesz takie). A najprościej (nie najładniej) to będzie dać dwa TImage jeden pod drugim (w jednym obrazek jak zaznaczone a w drugim jak nie) i TLabel obok razy tyle, ile chcesz mieć elementów menu i po kliknięciu na któryś TLabel pokazywać wszystkie TImage niezaznaczone a potem chować niezaznaczony kliknięty i pokazywać zaznaczony kliknięty (ew. jeśli będziesz pamiętał, który był ostatnio zaznaczony to chowasz tylko jego). Coś w ten deseń próbuj

0

Nie trzeba używać TImage, chociaż z pewnością jest to <ort>najprostrzy </ort>sposób. Nie zapominajmy, że TRadioButton ma Canvas, więc możesz rysować bezpośrednio po nim.

//DOPISANE
No nieszczególnie dobrze się wyraziłem [diabel] . RadioButton ma uchwyt, więc możemy stworzyć sobie jakiś canvas i uchwyt tego canvasa przypisać do uchwytu RadioButtona, i wtedy dopiero rysować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0