Delphi, WWW, Lista plików

0

Witam.
Posiadam stronę http://www.przykladowastrona.pl, w niej katalog images. Powiedzmy, ze prawa dostepu pozwalaja mi ogladac zawartosc tego folderu. W images mam 5 plików graficznych i chciałbym je za pomocą Delphi zapisać gdzies na dysk. Problem leży w tym, że program musi pobierać nazwy plików w katalogu i pokolei je zapisywać. W gre nie wchodzi protokół FTP.
Czy jakkolwiek da sie to zrobic?

0

Jeśli pliki mają stałe nazwy, to w programie użyj ich; jeśli nie, to może w tym samym katalogu co obrazki umieść plik tekstowy o stałej nazwie. Pobieraj go, a potem odczytuj z niego nazwy plików graficznych dostępnych w katalogu, a potem je.

Odczyt ze strony to np.: http://4programmers.net/faq.php?id=8

0

Szczawik: jeśli ma prawo przeglądania tego katalogu (automatyczny index), to można to zrobić bez takich komplikacji. Po prostu ściągasz index (GET /images/ HTTP/1.0) i stamtąd po kolei wyciągasz odnośniki. W razie potrzeby możesz kazać ściągać tylko pliki .jpg, .png itp.

0
Adam.Pilorz napisał(a)

Po prostu ściągasz index (GET /images/ HTTP/1.0) i stamtąd po kolei wyciągasz odnośniki

Jak się nie mylę, takie zapytanie na serwerze, który ma włączone ładowanie domyślne stron (np.: index.html) przyśle właśnie taki plik (jeśli oczywiście istnieje). Jak zamierzasz więc wtedy dobrać się do listy plików katalogu?

0

Oczywiście. Ale gdzie widziałeś index.html/index.htm/uindex.php w katalogu z obrazkami? Autor napisał, że ma prawo przeglądania katalogu. W ten sposób się to właśnie robi. Otrzymujesz stronę html zawierającą listę plików katalogu wraz z odnośnikami do nich wygenerowaną przez serwer. NIE MA innej metody przeglądania katalogu za pomocą protokołu HTTP.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1