Nowe wiadomości na serwerze

0

Witam!
Piszę program do odbierania maili z serwera jakiegoś tam. Nagłówki wrzucają się do Listboxa i przedstawiane są normalną czcionkę, niepogrubioną itd.
Program jest cały czas aktywny i co jakiś czas sprawdza serwer i jak coś jest to dorzuca nowe maile na listboxa. Moje pytanie brzmi:
Gdy przyjdzie coś nowego na serwer i od razu nagłówek znajdzie się w listboxie to on ma być pogrubiony [BOLDEM] i wyskoczyć ma Message, że coś nowego przyszło oczywiście nie licząc wcześniejszych maili które się przeczytało. To wszystko ma tak wyglądać jak w Outlooku. Do tego message zrobiłem taki kodzik, ale coś się nie sprawdza.

procedure TForm1.Timer3Timer(Sender: TObject);
begin
 if strtoint(edit6.Text)< listbox1.Items.Count then
 showmessage('Nowa wiadomość na serwerze!');
end;

W Edit6 podaję liczbę maili w Listboxie. Czyli jeśli liczba w Edit6 jest mniejsza niż w liczba maili w Listboxie to wyskakuje ten message.
Czy ma ktoś pomysł jak to wszystko zrobić?? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

0

kiedy aktualizujesz liczbe w edit6?? w timerze moze??

co do tego pogrubienia to ownerDraw

0

Tak, aktualizuję tą liczbę w Timerze, no więc...?:)

0

no wiec - aktualizujesz ta liczbe w edicie - wiec skoro zmienasz tee liczbe to warunek czy cos ma wiecej linii niz ta liczba (ktora przed chwila zakutualizowales) nie ma najmniejszego sensu - powinienes aktualizowac ta liczbe po debraniu maila z serwera, ale tuz przed tym sprawdzic czy sie roznia, dopiero potem aktualizowac

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0