Miejsca zerowe...

0

witka
mam pytanko wiecie jak powinien wygladac algorytm do programu ktory ma liczyc wiele miejsc zerowych (dowolnej funkcji) oraz wartos x.max i x.min
za wszytskie posty zwiazane z tematem z goty thx

0

Poszukaj na google jest kilka przykładow, a swoja droga to warto sie podpisac pod prosba.

0

Jak znajdziesz w dowolnej książce wzory na obliczanie miejsc zerowych unkcji dowolnego stopnia, to już nie problem "przewalić" to na program (nawet macierz wielowymiarową).
Dla funkcji niskiego stopnia (powiedzmy do 3) możesz bezpośrednio skorzystać z tych wzorów.

// a od kiedy to macierz może być funkcją? - ŁF

0

sorki za "anonima"
szukam wszedzie gdzie sie da... i dletgo tez tu pisze bo czas mnie nagli...
pozdrowionka

0

Kalifat a co to jest stopień funkcji? Czyzbys zakladal ze dowolna funkcja to jest wielomian? Mysza nic o takim ograniczeniu nie wspminał(a). Dla dowolnej funkcji i bez zadnych informacji na temat tych miejsc zerowych to to trudne a nawet niewykonalne , ale pewnie nalezy zakladac ze ta funkcja chociaz ciagla jest.Mysle ze w chodzi w gre jakies sprytne postepowanie z metoda podzialu (bisekcji)

0

No trudne trudne jak na razie nic nie zrobilem bo nie wiem jak sie za to zabrac.. ehh ale mam nadzieje ze w koncu cos wymysle albo ktos z was pomoze:)

0

Po pierwsze, trzeba się zająć interpretacją stringów na działania matematyczne. Po drugie, rozróżnić, jaka to funkcja. Inny sposób będzie dla wielomianowej (wrzucając w to liniową i kwadratową), inny dla wymiernej (tak mi się wydaje), a jeszcze inny dla trygonometrycznej. Trudne zagadnienie.

0

Ja tez mialem podobne zadanie do szkoly. U mnie chodzilo o porownanie metody bisekcji i Newtona.

z tym ze wzor funkcji wprowadzalo sie recznie do kodu programu, no i dzialalo to tylko dla funkcji dajacych sie opisac za pomoca wielomianu (log, exp, sin... ! sqrt itp)

Jesli to kogos interesuje to moge pokazac...

0

np tutaj http://www.algorytm.cad.pl/swoja droga to algotytmy do takich funkcji policza tylko przyblizone rozwiazania (moze nawet do 0.00000001 ale to zawsze przyblizenie)

patrz np w dziale Procedury numeryczne

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1