Hej. Wracam z tematem który kiedyś poruszaliśmy tu na Forum wieki temu i wtedy chyba @kAzek s twierdził że należało by zmieniać źródła komponentu by uzyskać to o co mi chodzi. Ale może jednak da się pobierać plik tak po HTTP/S aby tworzył on się na dysku "na bieżąco"?

Bo wiadomo Synapse dla mnie i może nie tylko dla mnie jest lepsze od Indy, ale pomijając to, mamy wtedy możliwość później wznowienia pobierania. Nie za bardzo mam czas i pojęcie jak "spiąć" na przykład Simple TCP z obsługą bibliotek do HTTPS, a w źródła Synapse pod tym czy innym kątem się nie wgłębiałem od dawna. Może się jednak tak da że na bieżąco pobrana "porcja danych" w zmiennej Document komponentu THTTPSend trafia do pliku o uchwycie może jakoś z użyciem funkcji CreateFile tak utworzonym by móc go podglądać ale nie edytować, a dopisują się kolejne porcje pobranego pliku binarnego? ;/ Czyli w stylu wget-a czy większość przeglądarek www pod Windows.

A całość jest na tyle optymalna, że nie alokuje za dużo pamięci, nie "czyni jakichś kwiatków czy kuku systemowi operacyjnemu pod katem zamulenia". I oczywiście da się to zrobić bez edycji źródeł? Może w nowym Synpase coś do tego celu przybyło. Lub też ktoś tutaj próbował "spiąć" fachowo w działaniu "do kupy" właśnie malutkie i zgrabniutkie Simple TCP gdzie z pobieraniem przyrostowym po HTTP to ja sobie poradziłem bez problemów (pomijam pewne rzeczy pod kątem jakości kodu można by usprawnić, ale działa ;)) I by to obsługiwało HTTPS?

A wraca mi zachcianka by w końcu dograć kodu, jakoś w wolnym czasie ;) na lepsze pobieranie kodem w Delphi - plików video z vidoza.net. Ponieważ player online z użyciem VCL FFMPEG jako tako działa, no ale pliki te są spore tam nieraz, przewijanie ich działa różnie. Najfajniej radzi sobie z tym VLC, ale po co taką "kobyłę zaprzęgać do projektu" Sorry za chaotyczny styl sportowca żyjącego wiecznie w biegu, a jak w sumie nie wiem czy potrzebnie się tłumaczę, już programisty amatora jedynie bardzo z doskoku :) To proszę o dyskusję / przykłady kodu.