Pełny kod modułu po dołączeniu pliku '*.dfm'

0

czy można zobaczyć jak wygląda pełny kod modułu po dołączeniu związanego z nim pliku '*dfm' ?

Nie wiem czy dobrze myślę , DFM zawiera definicje obiektów utworzonych przy pomocy Inspektora Obiektów oraz ich właściwości , więc wynikowy i kompilowany kod modułu powinien zawierać wszystkie instrukcje tworzące owe obiekty (np. 'create' ) oraz instrukcje przypisujące im odpowiednie własności zdefiniowane przy pomocy Inspektora Obiektów

Mam moduł zawierający kilka obiektów z klasy Tapollotable , których właściwości określam z poziomu inspektora obiektów i wtedy wszystko działa .
Problemem jest taki że podobne obiekty muszę tworzyć dynamicznie z poziomu kodu i ustawiać ich właściwości (definicje pól), i mam z tym problemy .
Podejrzenie pełnego kodu modułu zawierającego przetworzone zapisy z pliku *.dfm być może naprowadziło by mnie na właściwą ścieżkę .
W dokumentacji do biblioteki nie znalazłem odpowiedniej informacji.
Przejrzałem również opcje kompilatora ale nie znalazłem niczego co było by pomocne.

0

Prawy klawisz na formatkę i View as Text to sobie zobaczysz co i jak masz w DFM'ie

3

Tego kodu w źródłach nie ma, wszystko co tworzysz "klikając" jest właśnie w plikach DFM nie ma kodu źródłowego (kompilator zasobów od razu na podstawie DFM tworzy zasób z którego korzysta przy odpalaniu pliku). Ale nie rozumiem w czym problem w DFM są wypisane wszystkie właściwości obiektów które modyfikowałeś (większości domyślnych właściwości tam nie ma wiec nic niepotrzebnie nie przekombinujesz) więc gdy tworzysz dynamicznie co za problem to tak samo zmodyfikować?

0

to co mam w 'dfm'ie widzę bez problemu , chodzi mi o to jak dołączona treść pliku "dfm" przekłada się na wynikowy kod modułu , czyli jaki wygląda plik '.pas' z dołączonym i przetworzonym do kodu Pascala plikiem '.dfm'

0

@kAzek, dzięki za wyjaśnienie , rozwiązania problemu muszę poszukać w inny sposób

0

Jeśli tworzysz komponent dynamicznie i z tym masz problem to napisz konkretnie co stanowi przeszkodę i pokaż w jaki sposób je tworzysz i zwalniasz.

0

Mój problem tkwi nie samym utworzeniu czy też zwolnieniu obiektu ale w prawidłowym określeniu jego właściwości, w tym przypadku listy pól z tabeli .
Sam problem już rozwiązałem, wystarczyło dobrze przeanalizować treść pliku DFM.
Dziękuję wszystkim za pomoc :) a samo rozwiązanie zamieszczę po południu.

0
grzegorz_so napisał(a):

Mój problem tkwi nie samym utworzeniu czy też zwolnieniu obiektu ale w prawidłowym określeniu jego właściwości, w tym przypadku listy pól z tabeli .
Jak to się mówi może trochę nie w czasie, ale może się na przyszłość przyda. Jest taki fajny dodatek w pakiecie GExperts. Nazywa się Components to Code http://www.gexperts.org/tour/index.html?components_to_code.html Za jego pomocą można w prosty sposób uzyskać kod który tworzy dany komponent podczas działania programu dynamicznie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1