Jakie darmowe narzędzie do obsługi plików DICOM?

0

Witajcie

Potrzebuję w swojej aplikacji otworzyć i wyświetlić plik DICOM. Oczywiście format jest otwarty jest on dość dobrze opisany i można takie narzędzie stworzyć samemu ale jak już to wielokrotnie powtarzałem ... po co wymyślać koło od nowa. Znalazłem kilka narzędzi płatnych są one w różnych przedziałach cenowych od chyba 100 euro to ponad 15 tys. dolarów.

Mi jednak zależy na darmowym narzędziu. Co prawda udało mi się ściągnąć i uruchomić dwa open source'owe narzędzia ezDICOM oraz Dicom Window ale ani jedno ani drugie po skompilowaniu nie było w stanie otworzyć i wyświetlić pliku DICOM (np tego z załącznika).

Nie interesują mnie zewnętrzne przeglądarki, a jedynie pas lub activx lub dll, które będę mógł zaimplementować w swojej aplikacji. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź lub pomoc. W załączniku zamieszczam wam kompilowany projekt ezDICOM oraz Dicom Window wraz z przykładowym plikiem DICOM. Może komuś z was się to przyda.

0

c644f9fe97.png

266e78dcde.png

0

To tak w ramach dygresji. Zakupiłem pakiet ImageEN w którym to obsługa Dicom jest i jestem niesamowicie ukontentowany. Oczywiście DICOM to tylko jeden z modułów i całość narzędzia jest znacznie obszerniejsza. Rozwiązało mi to wiele problemów i jak ktoś potrzebuje fajnego narzędzia do obsługi grafiki to zdecydowanie polecam.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1