dekompilacja pliku exe napisanego w delphi

0

witam serdecznie chciałbym się bardzo mocno dowiedzieć jak lub jeśli w ogóle można czy w jaki sposób mogę dobrać sie do programu napisanego w delphi tak abym mógł go zmodyfikować dla własnych potrzeb, kiedy otworzyłem plik exe w pliku txt to znalazłem tam ciąg znaków i między innymi treśc "delphi" i stąd wnioskuje ze został program napisany i skompilowany w delphi. Bardzo proszę o odpowiedź gdyż jestem bardzo ciekawy czy będę w stanie zdekompilować program i zmodyfikować go wedle własnych potrzeb lub czy będę w stanie w ten sposób ukryć ten interesujęcy mnie program w innym programie z zachowaniem funkcji jakie interesują mnie w tym programie którego chce zdekompilować i zmodyfikować.

dziękuje za wszelkie informację
Pozdrawiam wszystkich programistów

0

Możesz go zdekompilować najwyżej do postaci Assemblera (za pomocą np.IDA Pro (Free) czy nawet objdump-u ;P), potem pozostaje działanie na własną rękę.
Jeżeli chcesz z programu wydobyć jakiś algorytm, masz nikłe szanse powodzenia (tym bardziej, że biorąc pod uwagę Twój post - nie masz pojęcia o reverse-engineeringu).

0

To raczej nie jest rzecz, którą robi się z marszu a po tym jak próbujesz otwierać plik w notatniku wnioskuje, że w temacie jesteś totalnie zielony.
Sprawdź najpierw z czym masz do czynienia - program PeID dalej np. olly i jazda... tyle, że bez podstaw w RE nawet nie ruszysz. Na start np. wideoarty gyn'a http://gynvael.coldwind.pl/?id=433

//aha jeśli program był pisany w delphi do 7 wersji to poszukaj DeDe - nieco łatwiejszy do znalezienia zdarzeń przycisków czy temu podobnych.

0

Sprawdź najpierw z czym masz do czynienia - program PeID

Sorry, ale PeID już dawno nic nie wykrywa porządnie. Ostatnio pisałem programik do obchodzenia wykrywania packera mojego ulubionego i najtrudniej było obejść RDG oraz ProtectionID (ten akurat zasługuje na wyróżnienie za wykrywanie innymi metodami niż większość).
Poza tym, zakładamy że plik nie jest spakowany niczym porządnym, bo wtedy to sprawa staje się sporo trudniejsza.

Prosty wniosek: Jeżeli nie masz paru miesięcy na naukę to masz dział praca.

0

Skorzystaj ze specjalnego programu do dekompilacji aplikacji Delphi - IDR

http://kpnc.org/idr32/

Jednak jak mówili rozmówcy bez wiedzy z zakresu assemblera, WinAPI i reverse engineeringu daleko nie zajedziesz.

0

Tak jak @Bartosz Wójcik napisał. również polecam IDR. Sam się dowiedziałem o jego istnieniu bodajże od Niego. Ponieważ DeDe jest tak stary, że się do wielu rzeczy już nie nadaje. Oczywiście jeżeli program jest spakowany lub zabezpieczony przez reversowaniem może być ciężko coś wskórać bez znajomości zagadnień RE. I na koniec dodam, że Krótki tutorial na temat IDR i patchowania JCF, znajdziesz we wpisie na moim blogu: http://blog.olesio.eu/uzycie-idr-do-szybkiego-przeanalizowania-aplikacji-napisanej-w-delphi

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1