D7 i niedokłądny XML Data Binding

0

moja aplikacja musi wygenerowac plik XML zgodnie z pewnym XSD

problem polega na tym, że XML Data Binding z D7 nie potrafi zinterpretować dodatkowych przestrzeni nazw. np. Jeżeli w wzorcowym plik zdefiniowany jest atrybut: xmlns oraz xmlns:jakis, to w wygenerowanym module widnieje tylko propert xmlns, natomiast xmlns:jakis nie jest widoczny

Ten sam problem odnosci się do atrybutów dalej zdefiniowancyh w tej przestrzeni jazw np. jakis:pole nie jest widoczny

Próbowałem odszukać narzędzie XML Data Bindong w Delphi 2007, ale nie widzę tam takiego narzędzia.

Czy istnieje jakiś sposób obejścia tego problemu ?

0

wychodzi na to, że problem istnieje tylko w przypadku, kiedy w danym węźle istnieją dwa atrybuty o tej samej nazwie, ale z różnych przestrzeni nazw.

Poza tym - jezeli gdziekolwiek wystąpią węzły, które pochodzą z konkretnej przestrzeni nazw i są odpowiednio sprefixowane - XML Data Binding nie prefixuje ich - mimo, że je tworzy (znaczy węzły i atrybuty ze sprefixowanej przestrzeni nazw).

Poradziłem sobie o tyle, że ręcznie dodałem odpowiednie definicje i implementacje węzłów, oraz prefixy dla atrybutów, ale to niestety wymaga bardzo dużej uwagi czy wszystkie atrybuty na pewno sa sprefixowane.

Pytanie czy wyżesze wersje Delphi (niż D7) mają XML Data Bindera lub odpowiadające mu narzedzie i czy radzi sobie ono z definiowanymi przestrzeniami nazw ?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0