[DELPHI] szyfrowanie bazy sqlite w komunikatorze - jak rozwiązać?

0

stanąłem przed ciekawym problemem. chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego szyfrowanie takich danych jak na przykład archiwum rozmów w komunikatorze to podstawa. i tu trzeba się zastanowić: jak rozwiązać ten problem? chodzi mi głównie o zapisy rozmów i kontakty.
mam dwa wyjścia: szyfrowanie plików (całościowo, bez rozdzielania danych) i szyfrowanie zapisanych w plikach danych (wybór danych z bazy SQLite do szyfrowania). wydaje mi się, że ta druga metoda jest bezpieczniejsza, ale nie jestem pewien... wypowiedzcie się na ten temat. ale tu dochodzi problem wydajnościowy, gdy pliki się rozrosną... czy aby metoda, którą wybiorę będzie wystarczająco szybka?

0

Swego czasu chyba były jakieś testy anydac i z tego co pamiętam to szyfrowanie w minimalnym stopniu wpływało na wydajność
Wszystko pewnie zależy od implementacji

0

"szyfrowana" baza sqlite. I starczy.

0
madmike napisał(a)

"szyfrowana" baza sqlite. I starczy.

co rozumiesz przez "szyfrowana" w cudzysłowie?

kolejna kwestia to automatyczne logowanie. jak to rozwiązać?

0

Nie wiem jakich rozwiązań chcesz użyć, ani na ile jesteś zaawansowany. Szyfrowana w całości, to znaczy wymaga przy otwarciu podania hasła, a później obsługiwana jako normalna baza danych. Bez pomysłów, że zakodowujesz każdy zapis do niej osobno czy coś podobnego... Bo prawdę mówiąc "szyfrowanie plików (całościowo, bez rozdzielania danych) i szyfrowanie zapisanych w plikach danych" - to jest dla mnie trochę niezbyt jasne wyjaśnienie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0