Biblioteka gadu-gadu, odbieranie wiadomości- jak rozwiązać?

0

Witam,
Jestem w trakcie tworzenia biblioteki do obsługi protokołu Gadu-Gadu. Jednak stanąłem teraz przed problemem wartym podyskutowania.
Więc, nie wiem jak powinno wyglądać odbieranie wiadomości. Wiadomo, że powinna być jakaś pętla w osobnym wątku, w której sprawdzałbym czy jakaś wiadomość nadeszła. I tutaj pytanie:
Czy pętla powinna być w bibliotece, czy aplikacji? Tzn. w bibliotece powinno być jednorazowe sprawdzenie czy nadeszła jakaś wiadomość, a ta metoda byłaby zapętlona w aplikacji, czy w bibliotece powinna być metoda, która automatycznie otworzy nowy wątek i zacznie wykonywać pętlę?
Pomyślałem, że gdyby pętla była w bibliotece to oczywiście byłaby też metoda zatrzymująca tę pętlę i gdy wiadomość została by odebrana wysłałbym jakiś event.

0

Wszystko w bibliotece - użytkownik tej biblioteki ma nawet nie byś świadomy istnienia jakiejś pętli - on tylko ma ładnie obsłużyć event. A jak to wszystko działa - to zmora autora biblioteki.

0

nie wiem czy wiesz ale od pewnego czasu gg udostepnia BotAPI. biblioteki co prawda dostarczaja tylko w PHP ale ogolnie to warto z tego skorzystac bo wtedy zostaje ci juz bardzo niewiele do napisania :)

0

Nie do PHP tylko do cURLa, zresztą co ja mówię - do HTTPa ;p Tylko że trzeba mieć autoryzację - umowę z Gadu-Gadu. No i taki bot nie może wysyłać wiadomości do ludzi którzy nie mają go na liście kontaktów.

Taki szczegół:
http://dev.gg.pl/api/pages/resource/authorization.html#przyklad

Server: Microsoft-IIS/6.0

:O Windowsy :O

0

windows to porzadny system, wszystko zalezy od administratora :)
ta umowa to sciema, ja zalozylem bota z pol roku temu i dalej nikt sie nie upomina ze mam cos podpisywac :) po usunieciu bota z listy kontaktow dalej dostaje od niego wiadomosci.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0