aplikacja desktopowa przez internet

0

Jak rozwiązalibyście następujący problem. Jest firma, która ma oddziały w kilku miejscach w Polsce. Muszę napisać aplikację bazodanową w Delphi z której korzystają wszystkie komputery w firmie. Jak to zrobić najlepiej? Chciałbym skorzystać z firebirda. Czy w grę wchodzi tylko vpn? Są jakieś alternatywy? Może ktoś robił kiedyś coś podobnego i może się podzielić doświadczeniem. Jeśli firebird się do tego nie nadaje, to co? Zaznaczam, że chodzi o tanie rozwiązanie (jak nie darmowe). Będę bardzo wdzięczny.

0

każdą aplikację cs da się odpalić w internecie - potrzebny tylko serwer z wyjściem na świat i lepsze łącze (tutaj liczy się upload przy serwerze)

0

Rozumiem, że chodzi Ci o zainstalowanie bazy na serwerze z dostępem z zewnątrz i wtedy w konfiguracji bazy po prostu odwoływać się po IP, no bo w większości baz wystarczy podać tylko adres serwera. Co w przypadku jeśli chciałbym skorzystać z firebirda? Jak wystawić plik z bazą na zewnątrz?

0

dokładnie tak samo jak ftp, www czy cokolwiek innego - albo trzeba mieć zewnętrzne IP i odblokowany port w firewallu albo przekierowany port z urządzenia o zewnętrznym IP na komputer z bazą.
btw przecież jak łączysz się w sieci lokalnej to też musisz podać ip serwera, tylko że wtedy to jest ip lokalne

0

Alternatywnie można zrobić aplikację internetową, z którą połączenie idzie przez przeglądarkę internetową. Wtedy nie będzie kłopotu z portem bo port przeglądarki standardowo 80 jest odblokowany. Nie wiem czy warto bawić się przy tym w SSL. To chyba nie są ściśle tajne dane, które tego wymagają. Być może na tym samym porcie można puścić aplikację kliencką typu exe zamiast przeglądarki. Wtedy będzie ona miała ładniejszy GUI niż można dać do przeglądarki. Bazą danych nie trzeba się martwić bo klient łączy się tylko z serwerem aplikacji i dopiero serwer aplikacji łączy się z bazą danych, więc klient nie musi mieć żadnych informacji o sposobie połączenia z bazą danych.

0

Ja podam rozwiazanie off-line dla wykonania w zaleznosci od wielkosci bazy danych mozna korzystac z p2p czyli poprzez polaczenie wysylac ja do danego klienta wowczas nie trzeba korzystac z servera jako takiego a dane moga byc przesylane miedzy komputerami po wprowadzeniu modyfikacji jest to troche bardziej zagmatwany sposob ale realizowalny. (tak jak kiedys dzialaly grupy dyskusyjne)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0